BIST Şirket Haberleri

Yabancı Yatırımcıların Temmuzda En Çok Alım-Satım Yaptığı Hisseler

Ağustos 10, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yabancı Yatırımcıların Temmuzda En Çok Alım-Satım Yaptığı Hisseler

Yabancı yatırımcıların temmuz ayı itibarıyla Borsa İstanbul’da en fazla alım-satım yaptığı hisseler belli oldu.

Yabancı yatırımcılar, temmuz ayında Borsa İstanbul’da 35 milyar 284 milyon 470 bin 429 dolarlık alış ve 35 milyar 147 milyon 852 bin 023 dolarlık satış gerçekleştirdi. Bu verilere göre yabancı yatırımcı borsada 136 milyon 618 bin 405 dolarlık net alım gerçekleştirmiş oldu.

📈 Yabancı Yatırımcıların En Fazla Alım Yaptığı Hisseler

Yılın yedinci ayında yabancı yatırımcıların net işlemlerinde en fazla alım yaptığı hisse 74,14 milyon dolarla Akbank (AKBNK) olurken, Akbank’ı 52,56 milyon dolarlık net alımla Tofaş (TOASO) ve 51,48 milyon dolarla Ford Otosan (FROTO) hissesi izledi.

Yabancı Yatırımcıların Temmuzda En Çok Alım-Satım Yaptığı Hisseler

📉 Yabancı Yatırımcıların En Fazla Satış Yaptığı Hisseler

Yabancı yatırımcıların net işlemlerinde en fazla satış yaptığı hisse 99,65 milyon dolarla Yapı Kredi Bankası (YKBNK) olurken, Yapı Kredi’yi 50,01 milyon dolarlık net satışla Turkcell (TCELL) ve 32,63 milyon dolarla Türk Hava Yolları (THYAO) hissesi izledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Borsa İstanbul