YKBNK Hisse - Yapı Kredi Bankası A.Ş.

₺35,30

Güncel Fiyat

₺7.756.344.017,62

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.72 (-2%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

YKBNK Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺35,30

Satış

₺35,32

Günlük Değişim %

-2,00%
Günlük Hacim (TL) ₺7.756.344.017,62
Taban ₺31,78

Haftalık En Yüksek

₺39,46

Aylık En Yüksek

₺39,46
F/K 4,54

Piyasa Değeri

₺298.180.910.325,20

Yabancı Oranı (%)

44,00%
Volatilite 3,94%

Açılış Fiyatı

₺36,10

Alış

₺35,30

Günlük Değişim (TL)

₺-0,72
Günlük Hacim (Lot) 216.088.043
Tavan ₺38,82

Haftalık En Düşük

₺33,78

Aylık En Düşük

₺30,06
PD/DD 1,65

Sermaye

₺8.447.051.284,00
Net Kâr ₺65.670.499.000,00

YKBNK - Şirket Hakkında

YKBNK şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. YKBNK ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Gökhan Erün

Kuruluş Tarihi

07/07/1944

Halka Arz Tarihi

28.05.1987

Sektör

Bankacılık

Çalışan Sayısı

15009

Adres

Yapı Kredi Plaza D Blok, 34330-Levent-İstanbul

Merkez

TR

YKBNK Ortaklık Yapısı

Missing Image

Yapı Kredi Bankası A.Ş.

1944 senesinde kurulan köklü bir banka olan Yapı Kredi Bankası Anonim Şirketi (A.Ş.), aynı zamanda Türkiye’nin ilk özel sermayeli bankası olma özelliğini taşıyor. Ana hissedarları Koç Holding ve Unicredit’in gücüyle faaliyetlerini sürdüren Yapı Kredi Bankası A.Ş., her geçen gün farklı başarılara imza atıyor. Yapı Kredi Bankası A.Ş., kuruluş felsefesi olan “hizmette sınır yoktur” ilkesini günümüzde hala aynı istikrarla sürdürmeye devam ediyor.

Yapı Kredi Hakkında:

Yapı Kredi 9 Eylül 1944 tarihinde bir grup iş insanı tarafından kurulmuştur. Bankanın ilk şubesi İstanbul Bahçekapı Şubesi’dir. Yapı Kredi’nin 1944 senesindeki esas kurulma sebebi Doğan Sigorta A.Ş. ve Demir Toprak A.Ş.’nin finansman ihtiyaçlarını karşılamaktır. Günümüzde ise Yapı Kredi, yüzlerce şubesi ve 15 bini aşkın personeliyle ülkemizin en büyük bankalarından biridir.

Türkiye’nin ilk özel bankası olan Yapı Kredi, kurulduğu günden bugüne bankacılık sektöründe gerçekleştirdiği atılımlar ve yürüttüğü öncü faaliyetlerle adından söz ettirmektedir. Yapı Kredi’nin bankacılık, sigortacılık, yatırım ve finansal hizmetler, kültür ve sanat olmak üzere dört farklı alanda faaliyet gösteren iştirakleri mevcuttur.

Yapı Kredi ülkemizde tüm şehirlerde farklı şube ve ATM’leriyle hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra yurt dışında da şubeleri bulunmaktadır. Bankanın Hollanda, İsviçre, Azerbaycan ve Bahreyn Krallığı’nda şubeleri hizmetlerine devam etmektedir. Yapı Kredi 2000 senesinde İtalyan Bankası olan Unicredit ile stratejik bir ortaklığa imza atmıştır. 2018 senesinde ise Koç Holding, Yapı Kredi’nin büyük hissedarı olmuştur.

Yapı Kredi Bankası A.Ş., 28 Mayıs 1987 tarihinde halka arz olmuştur. Şirket, Borsa İstanbul (BIST)’da YKBNK hisse koduyla işlem görmektedir. Yapı Kredi hisseleri BIST 100, BIST 30, BIST 50, BIST MALİ, BIST YILDIZ, BIST LİKİT BANKA, BIST TÜM, BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, BIST BANKA ve BIST KURUMSAL YÖNETİM endekslerinde yer almaktadır. Şirketin kayıtlı sermayesi 15000000000 TL’dir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl YKBNK hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına YKBNK yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca YAPI VE KREDI BANKASI A.S. hissesi alabilirsin.
YKBNK yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.