FROTO Hisse - Ford Otomotiv Sanayi A.Ş.

₺1.069,00

Güncel Fiyat

₺948.138.689,00

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-9 (-0.83%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

FROTO Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺1.069,00

Satış

₺1.070,00

Günlük Değişim %

-0,83%
Günlük Hacim (TL) ₺948.138.689,00
Taban ₺962,50

Haftalık En Yüksek

₺1.129,00

Aylık En Yüksek

₺1.144,00
F/K 6,55

Piyasa Değeri

₺375.122.790.000,00

Yabancı Oranı (%)

40,30%
Volatilite 1,76%

Açılış Fiyatı

₺1.078,00

Alış

₺1.069,00

Günlük Değişim (TL)

₺-9,00
Tavan ₺1.175,00

Haftalık En Düşük

₺1.031,00

Aylık En Düşük

₺1.031,00
PD/DD 4,17

Sermaye

₺350.910.000,00
Net Kâr ₺57.262.499.000,00

FROTO - Şirket Hakkında

FROTO şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. FROTO ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

GÜVEN ÖZYURT

Kuruluş Tarihi

07/07/1959

Halka Arz Tarihi

13.01.1986

Sektör

MOTORLU ARAÇLARIN IMALATI, MONTAJI VE SATIŞI, BINEK ARAÇLARIN ITHALATI, SATIŞI VE BU ARAÇLARIN YEDEK PARÇALARININ ÜRETIMI, ITHALATI VE SATIŞIDIR. 

Çalışan Sayısı

22017

Adres

Akpınar Mah. Hasan Basri Cad. No:2 34885 SANCAKTEPE/İSTANBUL

Merkez

TR

FROTO Ortaklık Yapısı

Missing Image

Ford Otomotiv Sanayi A.Ş.

Ford Motor Company, Public Float ve Koç Ailesinin bir araya gelerek hayata geçirdikleri Ford Otomotiv Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye’de otomotiv konusunda önemli hizmetler sunuyor. Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olan Ford Otomotiv Sanayi A.Ş., faaliyet alanını yaptığı çalışma ve yeniliklerle her geçen gün genişletiyor. Kurulduğu günden bu yana çalışmalarına hız kesmeden verimli bir şekilde devam eden Ford Otomotiv Sanayi A.Ş., bu yönüyle hem ulusal hem de uluslararası arenada adından söz ettiriyor.

Ford Otomotiv Hakkında:

Ford Otomotiv Sanayi A.Ş., Türkiye'nin en köklü geçmişe sahip otomotiv şirketlerinden biri olarak bilinmektedir. 1926 yılında Koçzade Ahmet Vehbi Ticarethanesi adıyla kurulan şirket, 1928 yılında otomobil ticareti yapmaya başlamıştır. Buna bağlı olarak ilk Ford acentesi açılmıştır. Ford Otomotiv, Türkiye'nin otomotiv sektörüne yön veren şirketlerden biri olma özelliğini taşımaktadır.

Türkiye merkezli bir otomotiv şirketi olan Ford Otomotiv Sanayi A.Ş., 1959 yılında Vehbi Koç tarafından kurulmuştur. Günümüzde Türkiye’de otomotiv konusunda önde gelen şirketlerden biri olması sebebiyle dikkat çekmektedir. Şirket hem yurt içinde hem de yurt dışında satışlar gerçekleştirmektedir. Türkiye'nin birçok farklı noktasında fabrikası bulunmaktadır.

Ford Otomotiv Sanayi A.Ş.’nin temel faaliyet alanı otomobil ve oto parça olsa da motorlu araçların imalatı, montajı ve satışı gibi alanlarda da faaliyet göstermektedir. Yedek parçalarının üretimi, ithalatı ve satışı da Ford Otomotiv tarafından yapılmaktadır. Şirketin yalnızca Türkiye’de değil, yurt dışında pek çok yerde de otomobil ve oto parça sektörlerinde faaliyet göstermekte olduğu bilinmektedir. 

Ford Otomotiv Sanayi A.Ş., 13.01.1986 tarihinde halka arz olmuştur. Şirketin borsadaki ilk işlem tarihi de bu tarihtir. Borsa İstanbul (BİST)’da FROTO hisse koduyla işlem gören şirkette Ford Motor Company ve Koç Holding’in eşit oranda hissesi bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl FROTO hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına FROTO yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca FORD OTOMOTIV SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
FROTO yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.