ENKAI Hisse - Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş.

₺42,90

Güncel Fiyat

₺671.875.765,06

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.3 (-0.69%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ENKAI Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺42,90

Satış

₺42,92

Günlük Değişim %

-0,69%
Günlük Hacim (TL) ₺671.875.765,06
Taban ₺38,62

Haftalık En Yüksek

₺43,72

Aylık En Yüksek

₺43,72
F/K 14,42

Piyasa Değeri

₺257.400.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

28,26%
Volatilite 1,81%

Açılış Fiyatı

₺43,34

Alış

₺42,90

Günlük Değişim (TL)

₺-0,30
Tavan ₺47,18

Haftalık En Düşük

₺40,80

Aylık En Düşük

₺39,30
PD/DD 1,08

Sermaye

₺6.000.000.000,00
Net Kâr ₺17.846.940.000,00

ENKAI - Şirket Hakkında

ENKAI şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ENKAI ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

AGAH MEHMET TARA

Kuruluş Tarihi

04/12/1967

Halka Arz Tarihi

. .

Sektör

İnşaat ve taahhüt, Enerji üretimi, Perakende, Gayrimenkul yönetimi ve geliştirilmesi, Sanayi ve ticaret.

Çalışan Sayısı

22424

Adres

Balmumcu Mah. Zincirlikuyu Yolu No:10 Beşiktaş/İstanbul/Türkiye

Merkez

TR

ENKAI Ortaklık Yapısı

Missing Image

Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş.

Mühendislik, inşaat, elektrik üretimi, gayrimenkul ve ticaret alanlarında hizmet veren Enka İnşaat ve Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.), yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın da önde gelen firmalarından birini oluşturuyor. Farklı alanlardaki projeleriyle adından söz ettiren şirket, uluslararası arenadaki varlığını güçlü bir şekilde korumaya devam ediyor. Samimi ve iş birlikçi bir yönetim şekline sahip olan Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş., günümüzde hala başarıdan başarıya koşuyor.

Enka İnşaat Hakkında:

Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş., 1957 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu iki inşaat mühendisi tarafından kurulmuştur. Şarık Tara ve eniştesi Sadi Gülçelik tarafından temelleri atılan şirket, bugünkü başarısını kurucularının yoğun çalışmaları ve fedakârlıklarına borçludur. Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş., yeni kurulduğu ilk yıllarda oluşturduğu projelerle kısa sürede üst düzey yetkililerin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş.’nin ilk yıllarındaki en önemli projeleri arasında İstanbul’da Haydarpaşa Tahıl Ambarı, Unkapanı Üst Geçidi ve General Electric Motors Fabrikası bulunmaktadır. İzmit’te Goodyear Lastik Fabrikası, Gebze’de Chrysler Kamyon Montaj Fabrikası, Bursa’da Siemens Kablo Fabrikası ve Giresun’da Aksu Kâğıt Fabrikası da Enka’nın en unutulmaz projeleri arasında yer almaktadır.

Şirket bugün hala yüksek kaliteli ve uygun maliyetli projeler tasarlamak ve dünya genelinde sektörünün en iyi firmalarından biri olmak gayesini sürdürmektedir. Köklü geçmişi boyunca 2 binden fazla projeyi tamamlamış olan Enka İnşaat, günümüzde çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir. Şirket, sürdürülebilirlik projeleriyle de öne çıkmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında birbirinden değerli yatırımlara imza atan Enka İnşaat, pek çok yatırımcının ilgi odağında yer almaktadır.

Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş., ENKAI hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. Şirket BİST 100, BİST 100-30, BİST İnşaat, BİST Yıldız, BİST Sürdürülebilirlik, BİST Temettü, BİST Hizmetler, BİST İstanbul ve BİST Kurumsal Yönetim endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ENKAI hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ENKAI yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ENKA INSAAT VE SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
ENKAI yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.