PENTA Hisse - Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş.

₺15,44

Güncel Fiyat

₺7.585.656,83

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.02 (0.13%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

PENTA Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺15,44

Satış

₺15,45

Günlük Değişim %

0,13%
Günlük Hacim (TL) ₺7.585.656,83
Taban ₺13,88

Haftalık En Yüksek

₺17,38

Aylık En Yüksek

₺18,05
F/K 34,48

Piyasa Değeri

₺6.075.887.040,00

Yabancı Oranı (%)

5,62%
Volatilite 1,43%

Açılış Fiyatı

₺15,44

Alış

₺15,44

Günlük Değişim (TL)

₺0,02
Tavan ₺16,96

Haftalık En Düşük

₺15,28

Aylık En Düşük

₺15,28
PD/DD 2,13

Sermaye

₺393.516.000,00
Net Kâr ₺176.222.261,00

PENTA - Şirket Hakkında

PENTA şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. PENTA ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Mürsel Özçelik

Kuruluş Tarihi

27/02/2003

Halka Arz Tarihi

07.05.2021

Sektör

Hher türlü elektrik ve elektronik cihaz ve aletler ile bunların her türlü yedek parçaları ve aksesuarlarının ticareti

Çalışan Sayısı

355

Adres

Organize Sanayi Bölgesi, 4. Cadde No:1 34775 Yukarı Dudullu, Ümraniye/İstanbul

Merkez

TR

PENTA Ortaklık Yapısı

Missing Image

Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş.

Entegre iş süreçleri çözümleriyle Türkiye'nin lider teknoloji dağıtıcısı olmayı hedefleyen Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), iş ortaklarının daha fazla kâr edebilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş. tam donanımlı teknoloji merkezleri, teknik uzman kadro, entegre tedarik zinciri çözümleri, operasyonel verimlilik ve etkin iş süreçleri sağlayarak iş ortaklarını daima ileri taşımayı hedefliyor.

Penta Teknoloji Ürünleri Hakkında:

Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş. ürün yelpazesini ve sunduğu hizmetleri genişletmek, aynı zamanda dağıtıcısı olduğu ürünlerin pazar payını artırmak için çalışmalarını yürütmektedir. Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş. müşteri odaklı yenilikçi çözümler, lojistik gücü, uzman teknik destek ve gelişmiş hizmet anlayışıyla sektörün en çok tercih edilen teknoloji firmalarından biri olmayı hedeflemektedir.

1990 yılında İstanbul'da küçük bir ofiste kurulan Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., günümüzde Türkiye'nin öncü teknoloji dağıtıcısı şirketleri arasında kabul görmektedir. 40'ı aşkın teknoloji markasının dağıtıcılığını yapan Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., 9 binin üzerindeki iş ortağı ve dijitalleşme alanında yaptığı yatırımlarla dikkat çekmektedir.

Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., kurulduğu tarihten itibaren sunduğu finansal çözümler, teknoloji alanındaki uzmanlığı, IT yapısı ve güçlü dağıtım zinciriyle iş ortaklarının daha kârlı, verimli ve rekabetçi olmalarına katkı sağlamaktadır. Şirket 2011 yılında Mersa Sistem ile stratejik ortaklık kurarak Yıldız Holding bünyesine dahil olmuştur. Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., 2012 yılının sonunda Mersa Sistem ile Penta Teknoloji adı altında birleşmiştir.

Teknoloji sektöründe 30 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., 7 Mayıs 2021 tarihinde 32 ila 37 TL fiyat aralığıyla halka arz olmuştur. Şirketin halka açıklık oranı yüzde 36,80 olarak kamuoyuna duyurulmuştur. Penta Teknoloji hisseleri PENTA hisse kodu kısaltmasıyla Borsa İstanbul (BİST)'da işlem görmektedir. Şirket hisseleri BİST 100 endeksinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl PENTA hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına PENTA yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca PENTA TEKNOLOJI URUNLERI DAGITIM TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
PENTA yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.