Borsa İstanbul

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: KAREL, ADGYO, KCHOL, ASELS, ALARK

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: KAREL, ADGYO, KCHOL, ASELS, ALARK
Google News Icon Takip Et

13 Haziran 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik!

Günün Şirket Gelişmeleri 

  • Karel (KAREL), Vodafone’un 51 ildeki baz istasyonları ile fiber optik hatlarının her türlü bakım, onarım ve kurulum hizmetleri ihalesini kazandı.
  • Adra GYO (ADGYO) pay geri alım programının başlatılmasına, 20.000.000 adet paya karşılık 600 milyon TL kaynak ayrılmasına karar verildiğini açıkladı.
  • Koç Holding (KCHOL), sosyal medyada yer alan yalan ve yanlış paylaşımlar hakkında mahkeme ve SPK nezdinde girişimde bulunduğunu duyurdu.
  • Aselsan (ASELS) ve Roketsan arasında füze alt sistemleri ile arayıcı başlık üretimi konusunda bedeli 20,14 milyon dolar, 45,69 milyon avro ve 476 milyon TL olan sözleşmeler ve sözleşme değişiklikleri imzalandı.
  • Alarko Holding (ALARK) bağlı ortaklığı Alsera Kz ile Kazakistan Çimkent Valiliği arasında yatırım sözleşmesi imzalandı.
  • Kuzey Boru (KBORU), Şanlıurfa DSİ tarafından gerçekleştirilen, Viranşehir Pompaj Sulaması 2. Kademe İkmal İnşaatı Yapım İşi Kapsamında HDPE 100 Boruların Temini konulu ihaleye katılarak 20,7 milyon TL ile en avantajlı teklifi verdiğini açıkladı.
  • TAV Havalimanları (TAVHL)’nın 2024’te hizmet verilen yolcu sayısı, 2023’ün 19% üstünde gerçekleşti. 2024’te hizmet verilen dış hat yolcu sayısının ise 2023’ün 23% üzerinde gerçekleştiği bildirildi.
  • Penta Teknoloji (PENTA), 2023 yılında Dell markası için göstermiş olduğu performans ile 2023 Yılının En Yaygın Distribütörü ödülünü kazandığını açıkladı.
  • Rainbow Polikarbonat (RNPOL), üretim kapasitesini artırmak amacı ile makine yatırımı yapılması kararı aldı.

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

FORMT, 3.350.000 adet payı ortalama 2,94 TL maliyetle geri aldı.

INVES 7.019 adet payı ortalama 330 TL maliyetle geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödemesi yapacak bir şirket bulunmuyor:

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP