TCELL Hisse - Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

₺99,00

Güncel Fiyat

₺1.108.062.917,75

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺1.05 (1.07%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

TCELL Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺99,00

Satış

₺99,05

Günlük Değişim %

1,07%
Günlük Hacim (TL) ₺1.108.062.917,75
Taban ₺88,20

Haftalık En Yüksek

₺101,90

Aylık En Yüksek

₺107,10
F/K 17,60

Piyasa Değeri

₺217.800.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

65,37%
Volatilite 1,74%

Açılış Fiyatı

₺99,00

Alış

₺99,00

Günlük Değişim (TL)

₺1,05
Tavan ₺107,70

Haftalık En Düşük

₺95,30

Aylık En Düşük

₺82,20
PD/DD 1,52

Sermaye

₺2.200.000.000,00
Net Kâr ₺12.371.989.000,00

TCELL - Şirket Hakkında

TCELL şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. TCELL ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Ali Taha Koç

Kuruluş Tarihi

05/10/1993

Halka Arz Tarihi

03.07.2000

Sektör

Elektronik haberleşme

Çalışan Sayısı

2148

Adres

Aydınevler Mah. İnönü Cad. No:20 Küçükyalı Ofispark, Maltepe, İstanbul

Merkez

TR

TCELL Ortaklık Yapısı

Missing Image

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

Turkcell İletişim Hizmetleri Anonim Şirketi (A.Ş.), 28 Şubat 1994 tarihinde TVF Bilgi Teknolojileri İletişim Hizmetleri Yat. San. ve Tic. A.Ş., IMTIS Holdings S.A.R.L. ve halka açık ortaklar ortaklığında kuruldu. Türkiye merkezli bir şirket olan Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., teknolojik bir iletişim operatör şirketi olarak hizmet veriyor. Türkiye’nin ilk GSM ağı olarak hizmet vermeye başlayan Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., 2000 yılından beri borsada işlem görüyor. Şirketin kurucuları arasında Mehmet Emin Karamehmet ve Murat Vargı yer alıyor.

Turkcell Hakkında:

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin ana merkezi İstanbul, Maltepe’de yer almaktadır. Şirket, müşterilerine mobil ve sabit şebeke üzerinden ses, data, TV hizmetleriyle katma değerli bireysel ve kurumsal servisler sunma konusunda faaliyet göstermektedir. 2023 yılı itibarıyla şirketin yönetim kurulunda Şenol Kazancı, Figen Kılıç, Nail Olpak, Sir Julian Horn-Smith, Afif Demirkıran, Hüseyin Arslan, Serdar Çetin, Melikşah Yasin ve Ayşe Nur Bahçekapılı yer almaktadır.

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., 3-7 Temmuz 2000 tarihlerinde YTL öncesi dönemde 41,500 TL-50,500 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. Şirketin Borsa İstanbul (BIST)’da ilk işlemi 11 Temmuz 2000 tarihinde gerçekleşmiştir. Turkcell’in halka arzında Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracı kurumu tercih edilmiştir. 

Bilgi ve iletişim ile telekomünikasyon sektöründe hizmet veren Turkcell, TCELL hisse koduyla Kesin Alım Satım Pazarı ve Yıldız Pazar’da işlem görmektedir. Turkcell hisseleri BIST TEMETTÜ, BIST 100, BIST İLETİŞİM, BIST TÜM, BIST İSTANBUL, BIST 30, BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK 25, BIST GERİ ALIM, BIST YILDIZ, BIST TEMETTÜ 25, BIST HİZMETLER ve BIST 50 endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl TCELL hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına TCELL yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca TURKCELL ILETISIM HIZMETLERI A.S. hissesi alabilirsin.
TCELL yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.