SOKM Hisse - ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

₺66,90

Güncel Fiyat

₺912.081.840,00

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺2.25 (3.48%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

SOKM Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺66,90

Satış

₺66,90

Günlük Değişim %

3,48%
Günlük Hacim (TL) ₺912.081.840,00
Taban ₺60,25

Haftalık En Yüksek

₺66,90

Aylık En Yüksek

₺66,90
F/K 8,93

Piyasa Değeri

₺39.691.101.535,20

Yabancı Oranı (%)

37,59%
Volatilite 2,63%

Açılış Fiyatı

₺65,45

Alış

₺66,85

Günlük Değişim (TL)

₺2,25
Tavan ₺73,55

Haftalık En Düşük

₺63,85

Aylık En Düşük

₺55,40
PD/DD 1,84

Sermaye

₺593.290.008,00
Net Kâr ₺4.446.245.751,00

SOKM - Şirket Hakkında

SOKM şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. SOKM ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

UĞUR DEMİREL

Kuruluş Tarihi

11/08/1999

Halka Arz Tarihi

12.05.2018

Sektör

Perakendecilik

Çalışan Sayısı

45293

Adres

Kısıklı Mahallesi Hanımseti Sok. No:35 B-1 Üsküdar/İstanbul

Merkez

TR

SOKM Ortaklık Yapısı

Missing Image

ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

ŞOK Marketler Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye genelinde 10 bini aşkın mağazası, 30’dan fazla dağıtım merkezi ve 45 binden fazla çalışanıyla perakendecilik sektörünün lider firmalarından birini oluşturuyor. Faaliyetlerini her geçen yıl büyüten ve güçlendiren ŞOK Marketler Ticaret A.Ş., geniş ürün çeşitliliğiyle müşterilerinin ihtiyaçlarını tek bir noktadan karşılamayı hedefliyor. Yiyecek ve içecek sektörünün sevilen markalarını çatısı altında toplayan ŞOK Marketler, kendi markalarıyla da güçlü varlığını sürdürmeye devam ediyor. Dikkat çekici finansal çıktılarıyla ŞOK Marketler Ticaret A.Ş., yatırımcıların da ilgi odağında yer alıyor.

ŞOK Marketler Hakkında:

ŞOK Marketler Ticaret A.Ş., 1995 yılında Migros tarafından kurulmuştur. 2011 yılında ise Yıldız Holding tarafından satın alınmıştır. Genel merkezi İstanbul’un Üsküdar ilçesinde yer alan şirket, süpermarket mağazaları zincirine sahiptir. Türkiye genelinde faaliyet gösteren ŞOK marketlerde yiyecek içecek ürünlerinden kişisel bakım ve ev ürünlerine kadar pek çok ürün bulunmaktadır. ŞOK Marketler Ticaret A.Ş., mağazalarındaki geniş ürün yelpazesiyle toplumun her kesiminin en sık tercih ettiği firmalar arasında yer almaktadır.

Her yıl yaklaşık bin mağaza açma hedefini sürdüren ŞOK Marketler Ticaret A.Ş., sadece bir yılda 4 bin kişiyi istihdam etmiştir. Şirket, farklı projeleriyle de adından söz ettirmektedir. “Tarladan Sofraya Doğru Tarım” projesi kapsamında ŞOK Marketler Ticaret A.Ş., tarım sektörüne ve çiftçilere destek sunmaktadır. Müşterilerine kaliteli ürünleri ideal fiyatlarla sunma hedefini taşıyan şirket, bu gibi projeleriyle Türkiye ekonomisine çok yönlü katkı sağlamaktadır.

ŞOK Marketler Ticaret A.Ş., 2022 yılındaki 59,3 milyar TL net satışıyla yatırımcıların dikkatini çekmiştir. Şirket Amigo, Karmen, Mis, Evin, Mintax, Bizim Vatan, Peki ve Piyale gibi markalarıyla da öne çıkmaktadır. Özgün markalarıyla ürün yelpazesini genişleten ŞOK Marketler Ticaret A.Ş., gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla sürdürülebilirlik projelerine de önem vermektedir.

Şirket, 8-11 Mayıs 2018 tarihlerinde 10,5 TL fiyatla halka arz olmuştur. SOKM hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem gören şirket BİST 100, BİST 100-30, BİST 50, BİST Ticaret, BİST Yıldız, BİST Hizmetler ve BİST Sürdürülebilirlik endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl SOKM hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına SOKM yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca SOK MARKETLER TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
SOKM yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.