Temettü Tarihleri ve Temettü Takvimi

Kasım Ayında Temettü Ödeyecek Şirketler (2023)

November 6, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Kasım Ayında Temettü Ödeyecek Şirketler (2023)

Borsa İstanbul’da işlem gören 9 şirket kasım ayında temettü ödemesi yapacak. Genel kurul toplantılarının ardından temettü açıklamasında bulunan şirketler kâr dağıtım için ödeme tarihlerini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurdu.

İşte kasım ayında yatırımcılarıyla kârını paylaşacak şirketler:

Koroplast (KRPLS) 17 Kasım’da pay başına net 0,05 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 21 Kasım’da hesaplarda olacak.

Duran Doğan (DURDO) 21 Kasım’da pay başına net 0,14 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 23 Kasım’da hesaplarda olacak.

– Aselsan (ASELS) 22 Kasım’da pay başına net 0,08 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 24 Kasım’da hesaplarda olacak.

– Doğuş Otomotiv (DOAS) 24 Kasım’da pay başına net 5,11 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 26 Kasım’da hesaplarda olacak.

–  SDT Uzay (SDTTR) 24 Kasım’da pay başına net 0,35 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 28 Kasım’da hesaplarda olacak.

– Kayseri Şeker (KAYSE) 28 Kasım’da pay başına net 0,21 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 30 Kasım’da hesaplarda olacak.

– Kardemir Demir Çelik (KRDMA) 28 Kasım’da pay başına net 0,10 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 30 Kasım’da hesaplarda olacak.

– Kardemir Demir Çelik (KRDMB) 28 Kasım’da pay başına net 0,10 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 30 Kasım’da hesaplarda olacak.

– Kardemir Demir Çelik (KRDMD) 28 Kasım’da pay başına net 0,10 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 30 Kasım’da hesaplarda olacak.

– Lokman Hekim (LKMNH) 30 Kasım’da pay başına net 0,21 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 4 Aralık’ta hesaplarda olacak.

– Özsu Balık (OZSUB) 30 Kasım’da pay başına net 0,06 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 4 Aralık’ta hesaplarda olacak.

Temettü Nedir? 🌲

Borsa İstanbul’da işlem gören her şirket kâr amacıyla kurulmuş bir işletmedir. Yani, amacı yaptığı üretimden, sattığı ürüne kadar her süreçte kâr elde etmektir.

Elde edilen kârı ise şirketin büyümesi için kullanabilir veya ortaklarına dağıtılabilir. İşte şirketin dağıttığı bu kâra temettü denir. Şirketin hissesine sahip olan tüm ortaklar Midas yatırım hesabında bulundurduğu hisse oranında bu kârdan yararlanır.

Temettü dağıtılıp dağıtılmayacağına, ne kadar ve ne zaman ödeneceğine ise genel kurul toplantılarında karar verilir.

Temettü Ödemesi Ne Zaman Hesaba Yatar? 📅

Temettü ödeme tarihleri şirketler tarafından belirlenir ve Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurulur. Ödeme tarihi onaylanan şirketler 2 iş gününde Midas yatırım hesabına nakit olarak aktarır.

Midas’ta 5 dakika içerisinde yatırım hesabı açarak, temettü veren hisselere yatırım yapabilirsin. 

(Eğer bu yazımızı Midas uygulamasından okuyorsan, bahsettiğimiz hisselere ekranın altındaki kutudan ulaşabilir, Hisse Detay sayfalarına giderek şirketleri inceleyebilirsin.)

Kasım Ayında Temettü Ödeyecek Şirketler (2023)

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP