SDTTR Hisse - SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri Uzay ve Savunma A.Ş.

₺266,50

Güncel Fiyat

₺31.821.101,75

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺1 (0.38%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

SDTTR Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺266,50

Satış

₺266,50

Günlük Değişim %

0,38%
Günlük Hacim (TL) ₺31.821.101,75
Taban ₺239,00

Haftalık En Yüksek

₺304,00

Aylık En Yüksek

₺328,25
F/K 47,95

Piyasa Değeri

₺15.457.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

4,90%
Volatilite 2,73%

Açılış Fiyatı

₺263,00

Alış

₺266,25

Günlük Değişim (TL)

₺1,00
Tavan ₺292,00

Haftalık En Düşük

₺262,25

Aylık En Düşük

₺262,25
PD/DD 11,23

Sermaye

₺58.000.000,00
Net Kâr ₺322.375.565,00

SDTTR - Şirket Hakkında

SDTTR şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. SDTTR ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ÖMER KORKUT

Kuruluş Tarihi

11/02/2005

Halka Arz Tarihi

29.12.2022

Çalışan Sayısı

216

Adres

Üniversiteler Mahallesi İhsan Doğramacı Bulvarı No:37/1 Çankaya -ANKARA

Merkez

TR

SDTTR Ortaklık Yapısı

Missing Image

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri Uzay ve Savunma A.Ş.

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri Anonim Şirketi (A.Ş.), uzay ve savunma sektöründe öncü bir kuruluş olarak faaliyet gösteriyor. Şirket, Türkiye’nin stratejik savunma yeteneklerini güçlendirme ve uzay teknolojileri alanında ulusal liderlik elde etme hedefiyle ilerliyor. SDT, en son teknolojileri kullanarak yerli ve yabancı müşterilerine yüksek kaliteli çözümler sunma misyonuyla hareket ediyor. Bu bağlamda şirketin geniş bir yelpazede faaliyet gösterdiği görülüyor.

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri Hakkında:

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş., 2005 yılında Mehmet Dora tarafından ODTÜ Teknokent yerleşkesi içerisinde kurulmuştur. Şirket, kurulduğu günden bu yana radar ve elektronik harp alanlarında faaliyet göstermektedir. SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri, Türkiye'nin savunma sanayisinde önemli bir oyuncu olarak yerli ürünler ve yetenekler geliştirerek hem iç pazarda hem de uluslararası alanda faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Şirketin hedefi, savunma elektroniği ve yazılım alanlarında öncü bir marka olmak ve müşterilerine rekabetçi ve yenilikçi teknolojik ürünler sunarak katma değerli mühendislik çözümleri yaratmaktır. Şirket bu hedef doğrultusunda sürekli iyileşme, gelişim, takım ruhu, çözüm odaklılık ve yenilikçilik gibi değerlere odaklanmaktadır.

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş.’nin uzmanlık alanları arasında sentetik açıklıklı radar (SAR) sensörleri, elektronik harp sinyal işleme ve analiz sistemleri, haberleşme sistemleri ve daha pek çok savunma teknolojisi bulunmaktadır. Şirket, radar sistemleri konusundaki çalışmalarıyla sınır güvenliği, kritik tesis koruma, anti-drone gibi görevlerde kullanılacak radarlar geliştirmekte ve 3D radar sistemlerini hem askeri hem de sivil kullanıma uygun hale getirmektedir.

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş., 28-29 Aralık 2022 tarihlerinde hisse başına 32 TL fiyatla halka arz olmuştur. SDT hisse kodu SDTTR olup Borsa İstanbul (BİST)’da farklı endekslerde yer almaktadır. Bu endeksler arasında BİST Yıldız, BİST Tüm, BİST Tüm-100, BİST Halka Arz, BİST Teknoloji ve BİST Ankara bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl SDTTR hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına SDTTR yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca SDT UZAY VE SAVUNMA TEKNOLOJILERI A.S. hissesi alabilirsin.
SDTTR yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.