KRDMD Hisse - Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (D)

₺28,06

Güncel Fiyat

₺349.136.943,84

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.06 (0.21%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

KRDMD Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺28,06

Satış

₺28,08

Günlük Değişim %

0,21%
Günlük Hacim (TL) ₺349.136.943,84
Taban ₺25,20

Haftalık En Yüksek

₺31,64

Aylık En Yüksek

₺31,64
F/K 13,80

Piyasa Değeri

₺21.908.746.126,02

Yabancı Oranı (%)

17,49%
Volatilite 2,00%

Açılış Fiyatı

₺27,92

Alış

₺28,06

Günlük Değişim (TL)

₺0,06
Tavan ₺30,80

Haftalık En Düşük

₺27,76

Aylık En Düşük

₺25,96
PD/DD 0,59

Sermaye

₺780.226.001,64
Net Kâr ₺1.587.921.349,00

KRDMD - Şirket Hakkında

KRDMD şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. KRDMD ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Dr. Dursun Ali YAŞACAN

Kuruluş Tarihi

28/02/1995

Halka Arz Tarihi

01.06.1998

Sektör

Her çeşit ham demir ve çelik mamullerinin, kok ve kok yan ürünlerinin imali ve satışı

Çalışan Sayısı

4634

Adres

KARDEMİR KARABÜK DEMİR ÇELİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. FABRİKA SAHASI 78170 KARABÜK

Merkez

TR
Missing Image

Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (D)

Karabük merkezli olarak kurulan Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), sektörün öncüsü olmayı başarabilmiş şirketler arasında yer alıyor. Şirketin temellerinin Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla İsmet İnönü tarafından 3 Nisan 1937’de atıldığı biliniyor. Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin en önemli özellikleri arasında ise Türkiye'nin ilk ağır sanayi fabrikası olması bulunuyor.

Kardemir Karabük Hakkında:

Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. için atılan temeller, 1955 yılına kadar devam edecek bir inşaata yol açmıştır. Şirket, 13 Mayıs 1955 tarihinde Sümer Bank’a bağlı Demir Çelik Fabrikaları Müessese Müdürlüğü adı altında hizmet vermeye başlamıştır. 13 Mayıs 1955’ten sonra ise bağımsız bir duruma gelmiş ve Demir ve Çelik İşletmeleri Genel Müdürlüğü adını almıştır.

Zaman içerisinde özelleştirilen ve 1995 yılında Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanını alan şirket, demir ve çelik sanayi endüstrisinde hizmet vermeye devam etmektedir. Şirket, 86 yıllık köklü tecrübesi ve bilgi birikimini gelişen teknolojiyle birleştirerek sektörün öncülerinden biri olmasını sağlayacak nitelikte faaliyetlere imza atmaktadır.

2019 yılı itibarıyla 4 binden fazla çalışanı olduğu bilinen fabrikanın çalışanlarının sayısı her geçen gün artmaktadır.  Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. endüstriyel çelik, maden direği ve endüstriyel saç, profil çelik ve inşaat demiri gibi pek çok farklı ürünün üretimini gerçekleşmektedir.

Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1-5 Haziran 1998 tarihlerinde YTL öncesi 2 bin TL fiyatla halka arz olmuştur. Aracı kurum olarak TEB Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tercih edilmiştir. Şirketin Borsa İstanbul (BİST)’daki ilk işlem tarihi ise 8 Haziran 1998 olarak bilinmektedir. Kardemir Karabük hisseleri, KRDMD hisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görmektedir. Şirketin dahil olduğu endeksler arasında BİST 100, BİST TÜM-100, BİST SINAİ, BİST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, BİST ANA, BİST METAL ANA, BİST 50, BİST 30, BİST YILDIZ ve BİST BANKA DIŞI LİKİT 10 bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl KRDMD hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına KRDMD yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca KARDEMIR KARABUK DEMIR CELIK SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
KRDMD yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.