KAYSE Hisse - Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.

₺27,46

Güncel Fiyat

₺53.391.634,40

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.2 (0.73%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

KAYSE Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺27,46

Satış

₺27,46

Günlük Değişim %

0,73%
Günlük Hacim (TL) ₺53.391.634,40
Taban ₺24,72

Haftalık En Yüksek

₺27,66

Aylık En Yüksek

₺32,88
F/K 3,82

Piyasa Değeri

₺19.386.760.000,00

Yabancı Oranı (%)

10,66%
Volatilite 1,54%

Açılış Fiyatı

₺27,50

Alış

₺27,44

Günlük Değişim (TL)

₺0,20
Tavan ₺30,20

Haftalık En Düşük

₺25,96

Aylık En Düşük

₺25,96
PD/DD 1,39

Sermaye

₺706.000.000,00
Net Kâr ₺5.072.468.880,00

KAYSE - Şirket Hakkında

KAYSE şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. KAYSE ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

06/01/1955

Halka Arz Tarihi

18.05.2023

Çalışan Sayısı

3974

Adres

Şeker Mahallesi Osman Kavuncu Bulvarı No:314 Kocasinan / KAYSERİ

Merkez

TR

KAYSE Ortaklık Yapısı

Missing Image

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.

Kayseri Şeker Fabrikası Anonim Şirketi (A.Ş.), 68 yıllık köklü geçmişiyle Türkiye’nin en önemli şirketlerinden biri. Üretene ve ekonomiye güç verme hedefiyle faaliyetlerini sürdüren şirket, stratejik proje planlamaları ve önemli faaliyetleriyle adından dünya çapında söz ettirmeye devam ediyor. Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., finansal tabloları ve faaliyet raporlarıyla pek çok yatırımcının takibinde bulunuyor.

Kayseri Şeker Fabrikası Hakkında:

Türkiye tarihinde özel ve önemli bir yere sahip olan Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., 1995 yılında açılmıştır. Ekonomiye ve istihdama olan katkılarıyla uzun yıllar boyunca güçlü atılımlar gerçekleştiren şirket, tarihinde birçok kez vergi rekortmentliği kazanmıştır. Binden fazla çalışana sahip olan Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., Ar-Ge projeleri, sürdürülebilirlik yatırımları, güçlü iş birlikleri ve iş ortaklığında bulunduğu çiftçileriyle sektörün en önde gelen şirketleri arasında yer almaktadır.

Kayseri’nin en önemli değerlerinden birini oluşturan Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., ilin istihdamında önemli rol oynamaktadır. Türkiye’ye çok yönlü bir şekilde katkı sağlayan şirket, üretim kapasitesini ve yenilikçi projelerini her geçen gün artırmaktadır. Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.’nin kurulduğu yılda bin 800 ton olan üretim kapasitesi, bugün 13 bin ton kapasiteye ulaşmıştır. Türkiye’nin gelişmesinde büyük rol oynayan şirket, her adımında köklerinden gelen güçle hareket etmektedir.

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., Kayseri’nin yanı sıra Tokat ve Yozgat’ta da fabrikalara sahiptir. Yozgat Boğazlıyan Şeker Fabrikası ve Tokat Turhal Şeker Fabrikası, Türk sanayisinin gelişmesine öncülük eden önemli şirketler arasında yer almaktadır. Bugün Turhal Şeker Fabrikası’nın 8 bin 400 ton, Boğazlıyan Şeker Fabrikası’nın ise 14 bin ton üretim kapasitesi bulunmaktadır. Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., bu yönüyle sadece Türkiye’de değil, dünyada da öncü şirketlerden biri olmaktadır.

Şirket, 10-11-12 Mayıs 2023 tarihlerinde 16,27 TL fiyatla halka arz olmuştur. Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.’nin borsadaki ilk işlem tarihi ise 18 Mayıs 2023’tür. Şirket, KAYSE hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl KAYSE hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına KAYSE yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca KAYSERI SEKER FABRIKASI A.S. hissesi alabilirsin.
KAYSE yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.