DOAS Hisse - Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.

₺330,25

Güncel Fiyat

₺1.727.606.223,25

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-17.5 (-5.03%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

DOAS Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺330,25

Satış

₺330,50

Günlük Değişim %

-5,03%
Günlük Hacim (TL) ₺1.727.606.223,25
Taban ₺297,25

Haftalık En Yüksek

₺371,78

Aylık En Yüksek

₺371,78
F/K 3,70

Piyasa Değeri

₺72.655.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

25,58%
Volatilite 5,53%

Açılış Fiyatı

₺340,00

Alış

₺330,25

Günlük Değişim (TL)

₺-17,50
Tavan ₺363,25

Haftalık En Düşük

₺327,71

Aylık En Düşük

₺271,34
PD/DD 1,76

Sermaye

₺220.000.000,00
Net Kâr ₺19.622.080.000,00

DOAS - Şirket Hakkında

DOAS şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. DOAS ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

19/11/1999

Halka Arz Tarihi

10.06.2004

Sektör

Otomotiv ve Yedek Parça İthalatı, Satışı - Pazarlaması ve Servis Hizmetleri

Çalışan Sayısı

682

Adres

Maslak Mahallesi, Ahi Evran Caddesi (Doğuş Center Maslak), No:4, İç Kapı No:3, 34485 Sarıyer/İstanbul

Merkez

TR

DOAS Ortaklık Yapısı

Missing Image

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.

Doğuş Grubunun bir üyesi olan Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye’nin otomotiv sektörünün önde gelen firmalarından birini oluşturuyor. Uluslararası birçok markanın ve ürün grubunun temsilcisi olan şirket, köklü geçmişi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla pek çok yatırımcının odağında bulunuyor. Türkiye’nin otomobil endüstrisinin gelişiminde büyük rol oynayan Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş., günümüzde çevre dostu ve sürdürülebilir yaklaşımıyla da öne çıkıyor.

Doğuş Otomotiv Hakkında:

Türkiye’nin en büyük otomotiv distribütörlerinden biri olan Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş., bireysel ve kurumsal müşterilerine Audi, Bentley, CUPRA, Lamborghini,  Porsche, Scania, SEAT, Škoda, Volkswagen Binek Araç ve Volkswagen Ticari Araç markalarına ait araç modelleri sunmaktadır. 80’in üzerinde modelden oluşan geniş bir araç portföyüne sahip şirket filo kiralama, ikinci el otomobil ticareti, lojistik, sigorta, yedek parça ve aksesuar gibi alanlarda da hizmet vermektedir.

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş., 19 Kasım 1999 tarihinde kurulmuştur. Ayhan Şahenk’in 1951 yılında kurduğu Doğuş Grubuna dahil olan şirket, günümüzde 2 binden fazla çalışana sahiptir. Doğuş Otomotiv’in bağlı olduğu şirketler ve iştirakler arasında Doğuş Oto Pazarlama ve Ticaret A.Ş., Doğuş Bilgi İşlem ve Teknoloji Hizmetleri A.Ş., Volkswagen Doğuş Finansman A.Ş., Doğuş Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş, D-Auto Ltd. Şti., Oto-Fix Eksper Hizmetleri ve TÜVTÜRK bulunmaktadır.

Şirket binek araç, hafif ticari araç, ağır vasıta, soğutma sistemleri, endüstriyel ve deniz motorları alanlarında çok sayıda markayla iş birliği içerisinde bulunmaktadır. Doğuş Otomotiv, soğutma sistemleri pazarında Thermo King markasıyla, endüstriyel ve deniz motorları sektöründe ise Scania firmasıyla rekabet halindedir. Denizcilik sektöründe yedek parça ve satış sonrası işlemler Doğuş Marine Services altında yürütülmektedir. İkinci elde ise müşterilerine DOD markasıyla hizmet sunmaktadır.

Yatırımcı ilişkileri için fayda sağlayacak tüm verileri internet sitesinde yayınlanan Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş., 10 Haziran 2004 tarihinde halka arz olmuştur. Borsa İstanbul (BİST)’da DOAS hisse koduyla işlem gören şirket BİST 100, BİST 100-30, BİST İstanbul, BİST Sürdürülebilirlik, BİST Kurumsal Yönetim, BİST Hizmetler, BİST Yıldız ve BİST Ticaret endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl DOAS hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına DOAS yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca DOGUS OTOMOTIV SERVIS VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
DOAS yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.