KRDMB Hisse - Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (B)

₺21,22

Güncel Fiyat

₺3.753.976,80

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.04 (0.19%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

KRDMB Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺21,22

Satış

₺21,26

Günlük Değişim %

0,19%
Günlük Hacim (TL) ₺3.753.976,80
Taban ₺19,07

Haftalık En Yüksek

₺23,30

Aylık En Yüksek

₺23,62
F/K 1,60

Piyasa Değeri

₺2.535.160.874,19

Yabancı Oranı (%)

2,11%
Volatilite 1,70%

Açılış Fiyatı

₺21,02

Alış

₺21,22

Günlük Değişim (TL)

₺0,04
Tavan ₺23,28

Haftalık En Düşük

₺20,96

Aylık En Düşük

₺20,28
PD/DD 0,07

Sermaye

₺119.470.352,22
Net Kâr ₺1.587.921.349,00

KRDMB - Şirket Hakkında

KRDMB şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. KRDMB ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Dr. Dursun Ali YAŞACAN

Kuruluş Tarihi

28/02/1995

Halka Arz Tarihi

01.06.1998

Sektör

Her çeşit ham demir ve çelik mamullerinin, kok ve kok yan ürünlerinin imali ve satışı

Çalışan Sayısı

4757

Adres

KARDEMİR KARABÜK DEMİR ÇELİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. FABRİKA SAHASI 78170 KARABÜK

Merkez

TR

KRDMB Ortaklık Yapısı

Missing Image

Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (B)

Kuruluşundan itibaren çok sayıdaki endüstriyel tesisin imalat, proje ve montajını gerçekleştiren Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye’de "fabrikalar yapan fabrika" olarak tanınıyor. Temelleri 3 Nisan 1937 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla dönemin Başbakanı İsmet İnönü tarafından atılıyor. Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1955 yılına dek Sümerbank'a bağlı bir şirket olarak faaliyet gösteriyor. 13 Mayıs 1955 tarihi ile şirket bağımsız bir şirket oluyor ve Türkiye Demir ve Çelik İşletmeleri Genel Müdürlüğü adını alıyor. Bugünkü ismini alması ise 1995 yılında özelleştirilmesiyle gerçekleşiyor.

Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret Hakkında:

Karabük ilinde demir ve çelik fabrikası olarak kurulan Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., günümüzde endüstriyel çelik, demiryolu rayı, inşaat demiri, maden direği, köşebent, profil çelik ve endüstriyel sac üretimine devam etmektedir. Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., sektörün öncülerinden biri olarak anılmaktadır. Türkiye merkezli bir şirket olarak kurulan ve yurt içi pazarda aktif bir rol oynayan Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ana merkezi Karabük’te yer almaktadır.

KRDMB hisse kodu ile Yıldız Pazar’da işlem gören Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri ilk olarak 1 ila 5 Haziran 1998 tarihinde dönemin parasıyla 2 bin TL’den talep toplamaya başlamıştır. 5 Haziran 1998 tarihinde halka arz edilip 8 Haziran 1998 tarihinde ise ilk kez işlem görmüştür. TEB Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracı kurumu ile halka arz edilen ve Borsa İstanbul (BİST)’da işlem gören Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisselerinin halka açıklık oranı yüzde 91,96 olarak bilinmektedir.

Ana metal sanayinde faaliyet gösteren ve sektörde öncülerden biri olmayı başaran Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri BİST 100, BİST TÜM-100, BİST SINAİ, BİST 50, BİST 30, BİST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, BİST BANKA DIŞI LİKİT 10, BİST YILDIZ, BİST ANA, BİST METAL ANA, ve BIST TÜM 100 endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl KRDMB hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına KRDMB yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca KARDEMIR KARABUK DEMIR CELIK SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
KRDMB yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.