ASELS Hisse - Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺63,80

Güncel Fiyat

₺2.754.027.128,15

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-1.1 (-1.69%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ASELS Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺63,80

Satış

₺63,80

Günlük Değişim %

-1,69%
Günlük Hacim (TL) ₺2.754.027.128,15
Taban ₺57,45

Haftalık En Yüksek

₺66,10

Aylık En Yüksek

₺66,10
F/K 27,05

Piyasa Değeri

₺290.928.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

34,02%
Volatilite 3,85%

Açılış Fiyatı

₺64,85

Alış

₺63,75

Günlük Değişim (TL)

₺-1,10
Tavan ₺70,15

Haftalık En Düşük

₺59,85

Aylık En Düşük

₺55,45
PD/DD 2,86

Sermaye

₺4.560.000.000,00
Net Kâr ₺10.756.033.000,00

ASELS - Şirket Hakkında

ASELS şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ASELS ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Ahmet Akyol

Kuruluş Tarihi

14/11/1975

Halka Arz Tarihi

01.08.1990

Sektör

Askeri ve sivil haberleşme sistemleri, cep telefonu,elektronik harp, radar savunma sistemleri, elektro optik sitemler bilgisayarlar kontrollu alarım sistemleri, hibrid devre konularında araştırma, geliştirme ve üretim

Çalışan Sayısı

11454

Adres

MEHMET AKİF ERSOY MAHALLESİ, İSTİKLAL MARŞI CADDESİ, NO:16, YENİMAHALLE, 06200, ANKARA

Merkez

TR

ASELS Ortaklık Yapısı

Missing Image

ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye'nin önde gelen savunma sanayi şirketleri arasında yer alıyor. Şirket, özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere hem ulusal hem de uluslararası düzeyde iletişim ve bilgi teknolojileri, radar ve elektronik harp, elektro-optik, insansız sistemler, kara, deniz ve silah sistemleri, hava savunma ve füze sistemleri, komuta kontrol sistemleri, ulaştırma, güvenlik, trafik, otomasyon ve sağlık teknolojileri gibi birçok alanda geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

ASELSAN Elektronik Hakkında:

ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1975 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı bir kuruluş olarak kurulmuştur. Türk Silahlı Kuvvetlerinin iletişim ihtiyaçlarını milli kaynaklarla karşılamak amacıyla 1975 yılında faaliyetlerine başlayan şirket, savunma ve güvenlik sektörlerinde önemli bir rol oynamaktadır.

Ankara’da kurulan şirket, savunma elektroniği, haberleşme sistemleri, radarlar, füze sistemleri, elektronik savaş sistemleri, güvenlik sistemleri ve daha pek çok savunma sanayi ürününün tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi konularında faaliyet göstermektedir.

ASELSAN, Türkiye'nin yanı sıra birçok ülkede çalışmalarını sürdürmektedir. Şirket, Türkiye'nin çeşitli illerinde tesislere sahiptir ve aynı zamanda uluslararası pazarlarda da ürünlerini satışa sunmaktadır.

ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., İstanbul Sanayi Odası (İSO)’nın hazırladığı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 Araştırması’nda listeye girmeye hak kazanmıştır. Turkishtime tarafından başlatılan Türkiye Ar-Ge 250 Araştırması’na göre ise ASELSAN, 2023 yılında 9,9 milyar TL Ar-Ge harcamasıyla birinci sırada yer almaya hak kazanarak sektöründe öne çıkmıştır.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV), ASELSAN'ın hisselerinin yüzde 74,20'sine sahiptir. Geri kalan yüzde 25,80'ı ise Borsa İstanbul (BİST)’da halka açık olarak işlem görmektedir. ASELSAN, 1995 yılında halka arz olarak özelleştirilmiştir. ASELSAN'ın Borsa İstanbuldaki hisse kodu "ASELS"tir. ASELSAN BİST 100, BİST 50 ve BİST 30 endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ASELS hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ASELS yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ASELSAN ELEKTRONIK SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
ASELS yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.