Borsa İstanbul

Günün Öne Çıkan Gelişmeleri: EDATA, BRISA, GRTRK, SNICA ve KTLEV

Günün Öne Çıkan Gelişmeleri: EDATA, BRISA, GRTRK, SNICA ve KTLEV
Google News Icon Takip Et

🚀 Borsa İstanbul’da Bugün: Şirket Haberleri

 • E-Data Teknoloji (EDATA), Çin merkezli bir teknoloji şirketi olan H3C Technologies ile distribütörlük anlaşması imzaladı.
 • Brisa (BRISA), planlı rutin bakım çalışması kapsamında Aksaray fabrikasında üretime 30 Ağustos’a kadar ara vereceğini açıkladı.
 • Graınturk Tarım (GRTRK), bağlı ortaklıklarının deprem zararı nedeniyle sigorta şirketlerinden bugüne kadar 101,3 milyon TL ödeme aldığını açıkladı.
 • Katilimevim (KTLEV), halka arzdan elde edilen fonun 2 milyon TL’sinin pazarlama ve reklam faaliyetlerinde kullanıldığını açıkladı.
 • Sanica Isı (SNICA), Hollanda’da Sanica Benelux BV unvanlı bir şirket kurulmasına karar verdi.
 • Orçay (ORCAY), pay geri alım sürecini sonlandırdığını açıkladı.

🔎 BofA’nın 3 Kat Momentum Beklediği Hisseler

Bank of America analistleri; bilançolar, fiyat ve olumlu haberler olmak üzere üç alandaki ivmelerine göre “üç kat momentum” bekledikleri hisseleri paylaştı.

Haberin devamını detaylıca incelemek için buraya tıkla!

Günün Öne Çıkan Gelişmeleri: EDATA, BRISA, GRTRK, SNICA ve KTLEV

🌎 Devr-i Alem: Dünyada Neler Oluyor?

 • Küresel piyasalar, para politikalarına ilişkin belirsizliklerle yön arayışını sürdürürken bugün gözler, dünya genelinde açıklanacak yoğun makroekonomik veri gündemine çevrildi.
 • ABD’nin federal mevduat sigorta kurumu FDIC, üç yerel bankanın bu yılki iflaslarının ardından hazırlanan yeni düzenlemeleri içeren bir teklif sunacak. Kaynak
 • Citigroup’un Küresel Emtia Araştırma Başkanı Ed Morse katıldığı programda petrol arzının talebi geride bırakabileceğini söyledi. Kaynak
 • ABD’de ikinci el konut satışları, temmuzda aylık bazda 2,2% azalarak ocak ayından bu yana en düşük seviyesini kaydetti. Kaynak

🇹🇷 Memleketten Sesler: Türkiye’de Neler Oluyor?

 • BIST 100 endeksi, güne 0,63% artışla 7.820,40 puandan başladı.
 • Ticaret Bakanlığı, Türkiye’nin otomobili Togg’a ilişkin manipülatif ve aldatıcı girişimler hakkında hukuki müeyyidelerin kararlılıkla uygulanacağını ve caydırıcı tedbirler alınacağını bildirdi. Kaynak
 • Haziran ayı itibarıyla İstanbul ofis pazarında genel arz 6,46 milyon metrekare olarak gerçekleşirken doluluk oranı son 10 yılın en yüksek rakamı olan 84,9%’a yükseldi. Kaynak
 • Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), mısır alım fiyatını ton başına 6 bin lira olarak belirledi. Kaynak
 • Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, 2028’de Türkiye’nin 400 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmada gıda ve tarım sektörünün çok kritik bir rolü olacağını belirterek “2022’de yaklaşık 27 milyar dolarlık gıda ve tarım ürünü ihraç ettik. 2028 için gıda ve tarım ihracatımızı 50 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Tüm projeksiyonlarımızı ve çalışmalarımızı bu hedef doğrultusunda yapıyoruz.” dedi. Kaynak

👉 Bilmende Fayda Var: Ne Oldu? Ne Olacak?

Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Ekonomik takvimde hangi önemli gelişmeler var? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin!

Kimler Ne Kadar Pay Geri Aldı?

 • Medical Park (MPARK), paylarının geri alınması kapsamında 20.000 adet payı 119,70 – 124,40 TL fiyat aralığından geri aldı.

Kimler Temettü Ödüyor?

Bugün temettü dağıtacak sadece bir şirket bulunuyor:

Politeknik Metal Sanayi (POLTK) 0,72 TL temettü dağıtacak.

Ekonomik Takvimde Bizi Ne Bekliyor?

Bugün ekonomik takvimde sadece bir kritik gelişme var:

ABD – Ham Petrol Stokları (TSİ) 17.30

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik 23 Ağustos 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu‘nda yer alan bildirimlere göre hazırlanmıştır.