ORCAY Hisse - Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺11,34

Güncel Fiyat

₺16.214.137,34

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.1 (-0.87%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ORCAY Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺11,34

Satış

₺11,35

Günlük Değişim %

-0,87%
Günlük Hacim (TL) ₺16.214.137,34
Taban ₺10,30

Haftalık En Yüksek

₺12,47

Aylık En Yüksek

₺18,89
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺907.200.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,36%
Volatilite 2,01%

Açılış Fiyatı

₺11,44

Alış

₺11,34

Günlük Değişim (TL)

₺-0,10
Tavan ₺12,58

Haftalık En Düşük

₺11,29

Aylık En Düşük

₺11,29
PD/DD 2,34

Sermaye

₺80.000.000,00
Net Kâr ₺-49.421.183,00

ORCAY - Şirket Hakkında

ORCAY şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ORCAY ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Şenol KASIM

Kuruluş Tarihi

05/12/1985

Halka Arz Tarihi

27.08.2021

Sektör

Çay ve benzer gıda ürünleri ile ilgili her türlü üretim,paketleme ve ticaretinin yapılması

Çalışan Sayısı

76

Adres

ORTAKÖY KÖYÜ ORTAKÖY KÜME EVLERİ ORÇAY BLOK NO: 103 GÜNEYSU / RİZE

Merkez

TR

ORCAY Ortaklık Yapısı

Missing Image

Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş.

37 yıldır çay sektöründe faaliyet gösteren Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), günümüzde yalnızca klasik siyah çay üretimi değil aynı zamanda bitkisel çay türevleriyle de hizmet veriyor. Çay tarımı bölgelerine sahip firma, çay konusunda eksper kişilerle yılda 10 bin ton paketli çay üretiyor. Çaylar, Doğu Karadeniz bölgesinde hasat ediliyor ve geleneksel yöntemlerle üretiliyor. 

Orçay Ortaköy Çay Hakkında:

Hem yurt içi hem de yurt dışı gıda ve tütün sektörü için önemli bir şirket olan Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2011 yılında kapasitesini artırmaya başlamış ve 2014 yılında beyaz ve yeşil çay tesisi yatırımıyla bitkisel bazlı çay üretimine başlamıştır.

Şirketin en büyük ortakları Ahmet Erdoğan, Mehmet Erdoğan ve Fatih Erdoğan’dır. Şirket, Rize ilinin Güneysu ilçesinde 1986 yılında kurulmuştur. 30 ton çay işleme kapasitesiyle kurulan şirket, günümüzde günde 180 ton yaş çay işleme kapasitesine sahiptir. Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş., ortalama 2 bin çay tarımı işçisiyle çalışmakta ve 11 bin metrekare (m2) kapalı alanda hizmet vermektedir.

Çay üretimleri geleneksel ve doğal yollarla yapılmakta olup el değmeden sürdürülmektedir. Doğal tohumlar kullanılarak sürdürülebilir tarım teşvik edilmektedir. Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş., Rize’de yetiştirilen doğal çayları hem yurt dışı hem de yurt içi pazarına güvenle ulaştırmayı amaçlamaktadır.

Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2021 yılında halka arz olmuştur ve kendi sektöründe üçüncü nesil tarafından işlem gören ilk ve tek şirket olmayı başarmıştır. Şirketin 2023 verilerine bakıldığında satın aldığı başka bir şirket bulunmamaktadır. Şirket ilk olarak 26-27 Ağustos 2021 tarihlerinde talep toplamaya başlamıştır ve fiyatı hisse başına 9,90 TL olarak belirlenmiştir.

Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş, ORCAY hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. Şirket BIST Gıda İçecek, BIST Ana, BIST Halka Arz, BIST Kobi Sanayi, BIST Sınai, BIST Tüm-100 ve BIST Tüm endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ORCAY hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ORCAY yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ORCAY ORTAKOY CAY SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
ORCAY yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.