Borsa Yorumları

BofA’nın 3 Kat Momentum Beklediği Hisseler

Ağustos 22, 2023 • 2 dakika okuma süresi
BofA’nın 3 Kat Momentum Beklediği Hisseler

Bank of America analistleri bilançolar, fiyat ve olumlu haberler olmak üzere üç alandaki ivmelerine göre “üç kat momentum” bekledikleri hisseleri paylaştı.

📝 BofA’ya göre bilanço momentumu, her bir hisse için hisse başına kâr tahminlerinde üç ay içinde meydana gelen değişimi ifade ediyor. Fiyat momentumu piyasa duyarlılığı ile ilgiliyken, haber momentumu medya kapsamı ve kurumsal haber bültenlerini kapsıyor.

BofA, 14 Ağustos tarihli bir araştırma notunda, bankanın bir sanayi sektörü hissesi olarak listesine dahil ettiği Uber’in (UBER), her üç cephede de iyi performans gösterdiğini söyledi. 

Sağlık hizmetlerinde BofA’ya göre en iyi performans gösteren momentum hisseleri arasında ilaç şirketi Novo Nordisk (NVO), tıbbi ekipman üreticisi Boston Scientific (BSX) ve robotik üreticisi Intuitive Surgical (ISRG) yer aldı. Banka, medya sektöründen ise Netflix (NFLX) ile Çinli internet devleri NetEase (NTES) ve Tencent’i (TCEHY) listeye dahil etti.

BofA’nın 3 Kat Momentum Beklediği Hisseler

BofA’nın listesindeki yarı iletken hisseleri arasında ON Semiconductor (ON), AMD (AMD) ve Lam Research (LRCX) yer alıyor. Yazılımda ise Workday (WDAY) ve Oracle (ORCL), üç ölçümde de “en olumlu” momentuma sahip isimler oldu.

Finans sektöründe BofA, Berkshire Hathaway (BRKA) ve fintech şirketi Fiserv’i (FISV) beğeniyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti