POLTK Hisse - Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺11.480,00

Güncel Fiyat

₺4.672.360,00

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-1275 (-10%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

POLTK Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺11.480,00

Satış

₺11.480,00

Günlük Değişim %

-10,00%
Günlük Hacim (TL) ₺4.672.360,00
Taban ₺11.480,00

Haftalık En Yüksek

₺15.370,00

Aylık En Yüksek

₺19.035,00
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺43.050.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

42,76%
Volatilite 0,00%

Açılış Fiyatı

₺11.480,00

Alış

₺0,00

Günlük Değişim (TL)

₺-1.275,00
Tavan ₺14.030,00

Haftalık En Düşük

₺11.480,00

Aylık En Düşük

₺11.480,00
PD/DD 201,81

Sermaye

₺3.750.000,00
Net Kâr ₺-60.942.205,00

POLTK - Şirket Hakkında

POLTK şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. POLTK ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

CAN AKYIL

Kuruluş Tarihi

01/08/1985

Halka Arz Tarihi

. .

Sektör

Yüzey İşlem Kimyasal Malzemelerinin Üretimi

Çalışan Sayısı

61

Adres

Tuzla Kimyacılar Org. San. Böl. Melek Aras Bulvarı Kristal Cad. No:2 B-1 / B-4 Parsel Tuzla/İSTANBUL

Merkez

TR

POLTK Ortaklık Yapısı

Missing Image

Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Kendi tesisinde alüminyum yüzey kimyasalları üreten Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), bu ürünleri müşterilerinin hizmetine sunuyor. Politeknik Metal, ülkemizde bu hizmeti veren tek firma olarak biliniyor. Sektördeki en güvenilir ve saygın firmalardan biri olarak görülen Politeknik Metal, bugün tesislerinde yılda ortalama 7 bin 500 ton alüminyum yüzey işlem kimyasalı üretiyor. Şirket, bunun yüzde 40’ını 20’den fazla ülkeye ihraç ediyor.

Politeknik Metal Hakkında:

Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1 Ağustos 1985 tarihinde İstanbul’da metal alüminyum yüzey işlem sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulmuştur. Şirket, kuruluş faaliyetlerinin yanı sıra günümüzde ekosal tesisleri kurulumunda mühendislik, dizayn ve danışmanlık hizmetleri, anahtar teslim ekosal sistemi kurulumu, ekipman tedariği gibi farklı alanlarda da faaliyet göstermektedir.

Politeknik metal firmasının genel müdürü Can Akyıl’ın yanı sıra yönetim kurulunda Erik Wheeler Weyls, Torsten Thomas Becker, Thomas Leonhard Dr Costa, Mesut Akkaya, Alp Çelikbilek, Abdurrahman Özciğer bulunmaktadır. Politeknik metal firmasının halk ortaklığının yanı sıra Coventya Beteiligungs GMBH ile ortaklığı mevcuttur. Bu ortaklığın yanı sıra aynı zamanda şirketin Politeknik (USA) Inc. firmasıyla da yüzde 85 oranında iştiraki vardır.

Politeknik Metal, 27 Şubat 2014 tarihinde Borsa Birincil Piyasa’da 8,36 TL fiyatla halka arz olmuştur. Şirketin Borsa İstanbul (BIST)’da ilk işlem tarihi 06 Mart 2014 olmuştur Toplamda 750 bin adet şirket payı satılmıştır.

Politeknik Metal, POLTK hisse koduyla serbest piyasalarda yer almaktadır. Politeknik Metal hisseleri BİST İSTANBUL, BİST KOBİ SANAYİ, BİST TÜM-100, BİST KİMYA PETROL PLASTİK ve BİST SINAİ endekslerine dahildir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl POLTK hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına POLTK yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca POLITEKNIK METAL SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
POLTK yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.