BRISA Hisse - Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺128,00

Güncel Fiyat

₺23.652.755,10

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.9 (0.71%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

BRISA Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺128,00

Satış

₺128,00

Günlük Değişim %

0,71%
Günlük Hacim (TL) ₺23.652.755,10
Taban ₺115,20

Haftalık En Yüksek

₺128,40

Aylık En Yüksek

₺144,00
F/K 9,80

Piyasa Değeri

₺39.054.960.000,00

Yabancı Oranı (%)

11,57%
Volatilite 2,44%

Açılış Fiyatı

₺127,20

Alış

₺127,90

Günlük Değişim (TL)

₺0,90
Tavan ₺140,80

Haftalık En Düşük

₺121,00

Aylık En Düşük

₺114,10
PD/DD 2,92

Sermaye

₺305.116.875,00
Net Kâr ₺3.985.644.200,00

BRISA - Şirket Hakkında

BRISA şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. BRISA ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

HALUK KÜRKÇÜ

Kuruluş Tarihi

05/03/1974

Halka Arz Tarihi

07.01.1986

Sektör

HER TİP VE NEVİDE DIŞ, İÇ LASTİK ÜRETİMİ VE SATIŞI

Çalışan Sayısı

3308

Adres

Küçük Çamlıca Mahallesi, Şehit İsmail Moray Sokak, Temsa Sitesi, No:2/1 Üsküdar , İstanbul

Merkez

TR

BRISA Ortaklık Yapısı

Missing Image

Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), 1 Kasım 1988 tarihinde Bridgestone Corporation ve Sabancı Grubu arasında eşit hisseli ortaklık ile kuruldu. Hizmet vermeye Lassa ismiyle başlayan şirket, daha sonra günümüzde halen kullanmakta olduğu Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanını aldı. 1989’da 196 bin metrekarelik bir üretim tesisinde üretimlerine başlayan şirket, 1990 yılında yeni teknolojiyle üretim yapmaya başladı. 1997 yılında 260 bin metrekare kapalı alanda üretimlerine hızla devam eden Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş., günümüzde Türkiye ve Avrupa pazarlarında faaliyet göstermeye devam ediyor. Şirket, Avrupa’nın en büyük altıncı lastik üreticisi olma özelliği taşıyor.

Brisa Hakkında:

Brisa üretim tesislerinde 500’e yakın tipte lastik üretimi gerçekleşmektedir. Dünya pazarlarında rekabetçi konumunu sürdüren Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş., 52 ülkede lastiklerini pazarlamaktadır. Hem yurt içinde hem de yurt dışında faaliyet gösteren şirketin ana merkezi İstanbul’un Üsküdar ilçesinde yer almaktadır.

2023 yılı itibarıyla Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yönetim kurulu üyeleri arasında Haluk Kürkçü, Frederic Jean Hubert Cecile Hendrick, Haluk Dinçer, Mustafa Bayraktar, Daniel Jean Pierre Giroud, Tomio Fukuzumi, Ahmed Cevdet Alemdar, Mete Ekin, Sakine Şebnem Önder, Mehmet Tanju Ula ve Ahmet Erdem yer almaktadır.

İmalat, kimya ilaç petrol lastik ve plastik ürünler sektöründe faaliyet gösteren Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Borsa İstanbul (BIST)’da BRISA hisse koduyla Yıldız Pazar ve Kesin Alım Satım Pazarı’nda işlem görmektedir.

Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. 7 Ocak 1986 tarihinde halka arz olmuştur. Şirketin BIST’da ilk işlem tarihi de 7 Ocak 1986’dır.

Brisa hisseleri BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, BIST KOCAELİ, BIST KİMYA PETROL PLASTİK, BIST TÜM-100, BIST TEMETTÜ, BIST SINAİ, BIST TÜM ve BIST YILDIZ endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl BRISA hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına BRISA yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca BRISA BRIDGESTONE SABANCI LASTIK SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
BRISA yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.