GRTRK Hisse - Grainturk Tarım A.Ş.

₺79,85

Güncel Fiyat

₺69.918.834,30

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺3.95 (5.2%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

GRTRK Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺79,85

Satış

₺79,85

Günlük Değişim %

5,20%
Günlük Hacim (TL) ₺69.918.834,30
Taban ₺71,90

Haftalık En Yüksek

₺80,95

Aylık En Yüksek

₺80,95
F/K 32,66

Piyasa Değeri

₺9.981.250.000,00

Yabancı Oranı (%)

17,48%
Volatilite 7,71%

Açılış Fiyatı

₺75,90

Alış

₺79,55

Günlük Değişim (TL)

₺3,95
Tavan ₺87,80

Haftalık En Düşük

₺69,05

Aylık En Düşük

₺64,00
PD/DD 5,86

Sermaye

₺125.000.000,00
Net Kâr ₺305.642.583,00

GRTRK - Şirket Hakkında

GRTRK şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. GRTRK ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

05/03/2014

Halka Arz Tarihi

26.04.2023

Çalışan Sayısı

112

Adres

Levent Mah. Levent Cad. Krizantem Sok. No:15 Levent, Beşiktaş/İstanbul

Merkez

TR

GRTRK Ortaklık Yapısı

Missing Image

Grainturk Tarım A.Ş.

2014 yılında İstanbul'da kurulan Grainturk Tarım Anonim Şirketi (A.Ş.), ulusal ve uluslararası platformlarda tarımsal emtia ticareti gerçekleştiriyor. Faaliyet gösterdiği alanda öncü firmalardan biri olmayı başaran Grainturk Tarım A.Ş., 2021 yılında Özova Hububat Tarım Ürünleri Tic. Ltd. Şti, Platinyum Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. ve Grain Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.’yi bünyesine katmasıyla dikkat çekiyor. Şirket, bu adımdan sonra İstanbul Levent'te bulunan ofisi ve Hatay ve Aydın’da bulunan fabrikaları ve tesisleriyle gücünü artırıyor. Deneyimli kadrosuyla hizmetlerini sürdüren Grainturk Tarım A.Ş., bulunduğu sektöre değer katmaya devam ediyor.

Grainturk Tarım Hakkında:

Ticaret, depolama ve pamuk işleme tesisleriyle faaliyet bölgelerinde tarımsal emtianın büyük bir kısmını ve alım satım işlemlerini gerçekleştiren Grainturk Tarım A.Ş., bölgelerin kalkınmasına ve un, yem, tekstil sanayilerinin yıllık ihtiyacının arzına katkı sağlamaya dair önemli bir hizmet vermektedir. 

Şirket, yaptığı yatırımlarla adından sıklıkla söz ettirmeyi başarmaktadır. Un, yem ve tekstil sanayilerinin yıllık ihtiyaç arzına büyük bir katkı sağlamakta olan Grainturk Tarım A.Ş.’nin hizmet verdiği sektörler her geçen gün artmaktadır. Profesyonel ve deneyimli kadrosuyla hizmetlerine devam eden Grainturk Tarım A.Ş., halka arz olmuş bir şirket olması sebebiyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır.

Grainturk Tarım A.Ş., 18-19 Nisan 2023 tarihlerinde 17,60 TL fiyatla halka arz olmuştur. Halka arzı için eşit dağıtım yöntemi kullanılmış ve aracı kurum olarak Info Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tercih edilmiştir. Şirketin Borsa İstanbul (BİST)’da ilk işlem tarihi 26 Nisan 2023 olarak bilinmektedir. Grainturk Tarım hisseleri, GRTRK hisse koduyla Yıldız Pazar'da işlem görmektedir. Şirketin dahil olduğu endeksler arasında XHARZ, XKTUM, XSIST, XTCRT, XTUMY, XUHIZ, XUTUM ve XYLDZ yer almaktadır. Toplamda 250.000.000 lot fiili dolaşımdaki pay ve yüzde 20 pay oranına sahip olduğu bilinmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl GRTRK hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına GRTRK yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca GRAINTURK TARIM A.S. hissesi alabilirsin.
GRTRK yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.