Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 13 Mart Haftası

March 16, 2023 • 5 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 13 Mart Haftası

Charles Schwab (SCHW)

🎯 UBS, Charles Schwab (SCHW) hisselerini “AL” notuyla tavsiye ediyor. Kurumun 12 aylık ortalama fiyat hedefi 90 dolar. Bu fiyat hedefi, 5% üstünde yükseliş kaydetmiş olmasına rağmen çarşamba günkü kapanış fiyatına göre hissenin daha yaklaşık 51%’lik yükselme potansiyeli olduğunu gösteriyor. 

🎯Ayrıca Deutsche Bank analisti Brian Bedell ise yaşanan düşüşün hisse için “cazip bir alım fırsatı” sunduğunu yazdı. Hisse için 12 aylık ortalamada 109 dolarlık bir fiyat hedefi belirleyen analist, daha önce verdiği “AL” notunu değiştirmedi. Bu fiyat hedefi ise kapanış fiyatına kıyasla 83%’lük bir yükselişe işaret ediyor.

🔍 Ne demiş?

Bedell, “Genel olarak değerlendirdiğimizde; SCHW’nin likidite profilinin, bilançodan yapılacak müşteri mevduatı çekimlerine ilişkin beklenen senaryoya ve hatta daha olumsuz bir senaryoya karşı son derece güçlü olduğunu görüyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Daha detaylı inceleme için buraya bakabilirsin.

Analist Tavsiyeleri - 13 Mart Haftası

Match (MTCH)

🎯  Barclays analisti Lu, Match (MTCH) hisselerinin “SEKTÖRE PARALEL PORTFÖY AĞIRLIĞI” olan notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti. 12 aylık ortalama olarak belirlediği 52 dolarlık fiyat hedefi, hissenin çarşamba günkü kapanış fiyatının 42% üzerini işaret ediyor. 

🔍 Ne demiş?

Barclays, Match (MTCH)’i “sağa kaydırdığını” ve onu bir değer hissesi olarak nitelendirdiğini açıkladı. 

Analist Mario Lu salı günkü bilgilendirme yazısında, “Match (MTCH)’in, yüksek kâr marj profili ve güçlü nakit akışı oluşturma kabiliyeti nedeniyle son birkaç yıl içinde bir internet büyüme hissesi şeklinden etkin bir şekilde dönüşerek bir değer hissesi haline geldiğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Daha detaylı inceleme için buraya bakabilirsin.

Analist Tavsiyeleri - 13 Mart Haftası

Truist Finans (TFC)

🎯 Citi analisti Keith Horowitz, yatırımcıların Truist’teki mevduat görünümü konusunda yanıldığını söyleyerek banka hissesini “Nötr” notundan “AL” notuna yükseltti. Analistin 52 dolarlık fiyat hedefi, hisselerin çarşamba günkü kapanış fiyatından 63% oranında yükseliş potansiyeli taşıdığı anlamına geliyor. 

🔍 Ne demiş?

Son fiyat hareketini göz önünde bulundurarak, bunu çekici bir giriş noktası olarak görüyoruz ve TFC’yi “AL” notuna yükseltiyoruz” dedi.

Analist Tavsiyeleri - 13 Mart Haftası

JPMorgan (JPM)

🎯  Wells Fargo’ya göre JPMorgan Chase (JPM), bankacılık sektörü açısından belirsizliğin hakim olduğu bu dönemde gücüyle öne çıkıyor. Kurum JPMorgan (JPM)’ın “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” olan notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti. 

Analist Mike Mayo 148 dolar olan 12 aylık ortalama fiyat hedefini de 155 dolara çıkardı. Bu yeni fiyat hedefi hissenin çarşamba günkü kapanış fiyatına kıyasla 21% yukarıya işaret ediyor. 

🔍 Ne demiş?

Mayo pazartesi günkü müşteri bilgilendirme yazısında, “JPM, ‘Golyat Kazanıyor’ temamızın timsali. Tüm önemli iş kollarında pazar payını artırmaya devam ettiği son on yıllık süreçte hem ofansif hem de defansif yönden sivrilerek çok başarılı oldu, diğer küresel bankalara kıyasla tutarlı bir gelire ulaştı ve (CEO’sunun tabiriyle) ‘kale gibi güçlü bir bilanço’ açıkladı.” ifadelerine yer verdi.

Daha detaylı inceleme için buraya bakabilirsin.

Analist Tavsiyeleri - 13 Mart Haftası

Moderna (MRNA)

🎯 Şirketin COVID-19 aşı satışları düşme eğiliminde olsa bile olumlu bir katalizörün mevcut olduğunu ileri süren Cowen, Moderna (MRNA)’nın “SEKTÖR SEVİYESİNDE PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltti. 

Analist, Tyler Van Buren, daha önce 150 dolar olarak belirlediği 12 aylık ortalama fiyat hedefini 180 dolar seviyesine çıkardı. Bu fiyat hedefi, kapanış fiyatına kıyasla hissenin 20% yükseliş potansiyeli olduğunu gösteriyor.

🔍 Ne demiş?

“COVID-19 aşılarındaki başarısı göz önüne alındığında, Moderna’nın diğer birçok hastalık için etkili aşılar geliştirme sürecinde başarı kaydetme olasılığının yüksek olduğuna inanıyoruz.”

Daha detaylı inceleme için buraya bakabilirsin.

Analist Tavsiyeleri - 13 Mart Haftası

Apple (AAPL)

🎯 Evercore analist Amit Daryanini, Apple (AAPL) için vermiş olduğu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu yineledi ve 12 aylık ortalama fiyat hedefini 190 dolar olarak belirled i.Bu fiyat hedefi, kapanış fiyatına kıyasla 24%lük bir yükseliş potansiyeline işaret ediyor.

🔍 Ne demiş?

Analist, yatırılan sermaye getirisi, özsermaye getirisi ve “güçlü” serbest nakit akışı dâhil olmak üzere şirketin finansal yeterliliği ve bunun yanı sıra disipline bağlanmış hisse bazlı ödeme düzeni ve çok büyük çapta olmayan işten çıkarma uygulamaları nedeniyle, ekonomik belirsizlik zamanında bile Apple (AAPL) prim değerlemesinin uygun olduğunu kaydetti.

Daryanani, “Temel tüketim malları ve/veya üst lüks segment şirketlerin, Apple yönünden ilgili emsal grup olduğunu düşünmeye devam ediyoruz.” diye ekledi.

Daha detaylı inceleme için buraya bakabilirsin.

Analist Tavsiyeleri - 13 Mart Haftası

Analist Tavsiyeleri - 13 Mart Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı