Borsa Haberleri

Apple’ın Yüksek Hisse Fiyatı “Makul” Gözüküyor – Evercore

March 15, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Apple’ın Yüksek Hisse Fiyatı “Makul” Gözüküyor – Evercore

Yatırım kurumu Evercore’un Apple (AAPL) prim değerlemesini “makul” gördüğünü ve bu değerlemenin diğer büyük teknoloji şirketlerine kıyasla artabileceğini açıklamasının ardından, teknoloji devinin hisseleri salı günü 1,5%’ten fazla yükseldi.

Analist Amit Daryanani, yatırılan sermaye getirisi, özsermaye getirisi ve “güçlü” serbest nakit akışı dâhil olmak üzere şirketin finansal yeterliliği ve bunun yanı sıra disipline bağlanmış hisse bazlı ödeme düzeni ve çok büyük çapta olmayan işten çıkarma uygulamaları nedeniyle, ekonomik belirsizlik zamanında bile Apple (AAPL) prim değerlemesinin uygun olduğunu kaydetti.

Daryanani, kurumun Apple (AAPL) için vermiş olduğu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu yineledi ve 12 aylık ortalama fiyat hedefini 190 dolar olarak belirledi.

Amazon (AMZN), Meta Platforms (META), Google (GOOGL) ve Microsoft (MSFT) gibi şirketleri referans gösterdiği bilgilendirme yazısında, “Yüksek yatırım sermayesi getirisi (5 yıllık AAPL ortalaması 39% iken, emsal grup ortalaması 21%) göz önüne alındığında, Apple (AAPL)’ın bu emsal grup için prim değerlemesinin uygun olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Daryanani, “Temel tüketim malları ve/veya üst lüks segment şirketlerin, Apple yönünden ilgili emsal grup olduğunu düşünmeye devam ediyoruz.” diye ekledi.

Apple'ın Yüksek Hisse Fiyatı “Makul” Gözüküyor - Evercore

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha