Borsa Yorumları

Güçlü Banka Hissesine Yüksek Not

March 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Güçlü Banka Hissesine Yüksek Not

Wells Fargo’ya göre JPMorgan Chase (JPM), bankacılık sektörü açısından belirsizliğin hakim olduğu bu dönemde gücüyle öne çıkıyor.

Kurum JPMorgan (JPM)’ın “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” olan notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti. Analist Mike Mayo 148 dolar olan 12 aylık ortalama fiyat hedefini de 155 dolara çıkardı. Bu yeni fiyat hedefi hissenin cuma günkü kapanış fiyatına kıyasla 16% yukarıya işaret ediyor. 

Mayo pazartesi günkü müşteri bilgilendirme yazısında, “JPM, ‘Golyat Kazanıyor’ temamızın timsali. Tüm önemli iş kollarında pazar payını artırmaya devam ettiği son on yıllık süreçte hem ofansif hem de defansif yönden sivrilerek çok başarılı oldu, diğer küresel bankalara kıyasla tutarlı bir gelire ulaştı ve (CEO’sunun tabiriyle) ‘kale gibi güçlü bir bilanço’ açıkladı.” ifadelerine yer verdi.

Mayo, JPMorgan Chase (JPM)’in 2008 mali krizinden bu yana risk azaltıcı tedbirleri etkin bir şekilde aldığını da sözlerine ekledi. Kaldıraç gücünü yaklaşık üçte bir oranında artırması, likiditesini tahmini olarak 50%’den fazla yukarı taşıması ve kayıplarını azaltması bu önlemlerden bazıları. 

Analist ayrıca, diğer finans kuruluşları sorunlarla boğuşurken, JPM’nin “çoklu kanal, çoklu ürün ve çoklu coğrafi yaklaşımının” çok başarılı olma konusunda daha önce şirkete yardımcı olduğunu düşünüyor. 

Wells Fargo, yatırım harcamaları yüksek seviyelerde kalmaya devam etse dahi, bankanın işletme kaldıracının iki olumsuz yılın ardından 2023’te olumlu yöne evrileceğini tahmin ediyor. 

Güçlü Banka Hissesine Yüksek Not

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC