Borsa Yorumları

Barclays, Match Hisselerini “Sağa Kaydırdı”

March 15, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Barclays, Match Hisselerini “Sağa Kaydırdı”

Barclays, Match (MTCH)’i “sağa kaydırdığını” ve onu bir değer hissesi olarak nitelendirdiğini açıkladı. 

Analist Mario Lu salı günkü bilgilendirme yazısında, “Match (MTCH)’in, yüksek kâr marj profili ve güçlü nakit akışı oluşturma kabiliyeti nedeniyle son birkaç yıl içinde bir internet büyüme hissesi şeklinden etkin bir şekilde dönüşerek bir değer hissesi haline geldiğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Lu, Match (MTCH) hisselerinin “SEKTÖRE PARALEL PORTFÖY AĞIRLIĞI” olan notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti. 12 aylık ortalama olarak belirlediği 52 dolarlık fiyat hedefi, hissenin pazartesi günkü kapanış fiyatının 49,5% üzerini işaret ediyor. 

Analist, Match Group (MTCH)’un önde gelen arkadaşlık platformlarından biri olan Tinder’ın, ücretli üye sayısında sürekli düşüş yaşama riskinin sürdüğünü kaydetti. Ancak bu riskin abartıldığının altını çizdi. 

Lu, “Makro ortamın güç kaybetmesi halinde Tinder’ın ücretli üye sayısındaki artışın 2023’ün 2. yarısına kadar toparlanamama riski devam etse de, şirketin 2023 mali yılında ücretli üye sayısını artırmaya yönelik optimizasyonlara odaklanma stratejisinin, geçmişte oldukça etkili olan ve Tinder Gold gibi yeni özelliklere benzer yoğunlukta ücretli üye kazandıran basiretli bir strateji olduğuna inanıyoruz.” dedi. 

Barclays, Match (MTCH)’e ait yeni potansiyel girişimlerden “kayda değer bir gelir artışı” bekliyor. Lu, Tinder’daki 500 dolarlık bir abonelik planının yaklaşık 560 milyon dolar ilave gelir oluşturabileceğini tahmin ediyor. Analist, Tinder’ın Brezilya ve Hindistan gibi aktif kullanıcı sayısı aylık bazda yüksek olan ülkelerde düşük seviyedeki kullanıcı başına ortalama geliri optimize etmesi halinde, reklam gelirinin de 50 milyon dolar yükselebileceğini kaydetti.

Barclays, Match Hisselerini “Sağa Kaydırdı”

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC