Borsa Haberleri

Moderna’nın Hem Notu Hem de Hedef Fiyatı Yükseltildi! – Cowen

March 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Moderna’nın Hem Notu Hem de Hedef Fiyatı Yükseltildi! – Cowen

COVID-19 aşısı geliştiren şirketlerden biri olan Moderna (MRNA), dünkü yaklaşık 7%’lik artışıyla son üç aylık dönemin en büyük gün içi yükselişini kaydetti.

● Şirketin COVID-19 aşı satışları düşme eğiliminde olsa bile olumlu bir katalizörün mevcut olduğunu ileri süren Cowen, Moderna (MRNA)’nın “SEKTÖR SEVİYESİNDE PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltti.

● “COVID-19 aşılarındaki başarısı göz önüne alındığında, Moderna’nın diğer birçok hastalık için etkili aşılar geliştirme sürecinde başarı kaydetme olasılığının yüksek olduğuna inanıyoruz.” diyen analist Tyler Van Buren, daha önce 150 dolar olarak belirlediği 12 aylık ortalama fiyat hedefini 180 dolar seviyesine çıkardı.

● Cowen, Moderna (MRNA)’nın kişiye özel uyarlanmış kanser aşısı ve grip aşısına ilişkin olarak yakında açıklanması beklenen veriler hakkında da olumlu düşündüğünü belirtti.

● Kurum ayrıca, respiratuvar sinsityal virüs (RSV) aşı pazarında şirketin lider olabileceği yönünde öngörülerde bulundu.

Moderna’nın Hem Notu Hem de Hedef Fiyatı Yükseltildi! - Cowen

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha