BIST Şirket Haberleri

Piyasa Haberleri: ASTOR, ALFAS, CVKMD, KONTR, MGROS, TTKOM, TCELL, TTRAK ve ENJSA

Piyasa Haberleri: ASTOR, ALFAS, CVKMD, KONTR, MGROS, TTKOM, TCELL, TTRAK ve ENJSA
Google News Icon Takip Et

🚀 Borsa İstanbul’da Bugün: Şirket Haberleri

 • Astor Enerji (ASTOR), Irak’ta yerleşik özel bir firma ile 10,2 milyon dolar tutarında Dağıtım Transformatörü satışı sözleşmesi imzaladı. (Sözleşmenin 2022 yılı hasılatına oranı ise 3,98%)
 • Alfa Solar (ALFAS), 2023 yıl sonu beklentilerinin 1,5 milyar TL net kâr ve 23% net kâr marjı olduğunu duyurdu.
 • CVK Maden (CVKMD)’in iştiraki Hayri Ögelman Madencilik, 1.427 m²’lik taşınmazın 124 milyon TL’ye satın alındığını duyurdu.
 • Kontrolmatik (KONTR)’in iştiraki Kontrolmatik Technologies Orta Asya, yurt dışındaki bir müşterisi ile 4,2 milyon dolarlık sözleşme imzaladı.
 • Migros (MGROS), Lisanssız Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Tesisi projesi ile ilgili ÇED sürecinin başladığını açıkladı.
 • Türk Telekom (TTKOM); GES Projesi ile ilgili ÇED’in, halkın görüşüne açıldığını açıkladı.
 • Turkcell (TCELL), GES projesi ile ilgili bir İDK toplantısı gerçekleştirileceğini açıkladı.
 • Türk Traktör (TTRAK); JCR Eurasia tarafından şirketin Uzun Vadeli Ulusal Kurum Kredi Rating notunun AAA (tr), Kısa Vadeli Ulusal Kurum Kredi Rating notunun J1+ (tr), not görünümlerinin stabil, Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Kurum Kredi Rating notlarının BB ve not görünümlerinin de “negatif” olarak belirlendiğini açıkladı.
 • Enerjisa (ENJSA), Fitch tarafından şirketin Ulusal Uzun Vadeli Kredi notunun AA+ (tur)’dan AA (tur)’ya revize edildiğini ve not görünümünün teyit edildiğini açıkladı.

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple Podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayınladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

🌎 Devr-i Alem: Dünyada Neler Oluyor?

 • Küresel piyasalar, Çin ekonomisine ilişkin endişelerle yeni haftaya negatif başladı.
 • Almanya ek bütçenin Anayasa Mahkemesi tarafından engellenmesinin ardından çözüm arıyor. Maliye Bakanı Christian Lindner, 2023 ek bütçe tasarısında borç freni mekanizmasını askıya alacaklarını söyledi. Kaynak
 • Toyota Motor, Mayıs 2015-Mart 2023 döneminde imal edilen “Sienta” ve “Japan Taxi” model 580 binden fazla aracını geri çağırdı. Kaynak

📈 Ülker Bisküvi Analist Toplantısından Hap Notlar 💊

🕵️ Midas gözüyle genel değerlendirme: Şirketin finansallar ve genel gidişat üzerine analist toplantısı düzenlemesi ve bilgilendirmede bulunması değerli bir şeffaflık göstergesi olarak yorumlanabilir. 

Haberin devamını detaylıca incelemek için buraya tıkla!

🇹🇷 Memleketten Sesler: Türkiye’de Neler Oluyor?

 • Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne 0,86% yükselişle 8.028,79 puandan başladı.
 • Türkiye genelinde arsa, tarla ve ticari gayrimenkul satışlarında yılın 10 ayında 1 milyon 426 bin 146 adetle tüm zamanların ocak-ekim dönemi rekoru kırıldı. Kaynak
 • Ticaret Bakanlığı, yeni kurulacak anonim ve limited şirketlerin Türk Ticaret Kanunu’nda belirtilen en az sermaye tutarlarının artırılmasına dair düzenlemenin 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olacağını bildirdi. Kaynak

👉 Bilmende Fayda Var: Ne Oldu? Ne Olacak?

Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Ekonomik takvimde hangi önemli gelişmeler var? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin!

Kimler Ne Kadar Pay Geri Aldı?

 • MPARK, paylarının geri alınması kapsamında 28.000 adet payı 158,70 – 160,50 TL fiyat aralığından geri aldı.

Kimler Temettü Ödüyor?

Bugün temettü dağıtacak şirket bulunmuyor.

Ekonomik Takvimde Bizi Ne Bekliyor?

Bugün ekonomik takvimde kritik gelişme bulunmuyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik 27 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu‘nda yer alan bildirimlere göre hazırlanmıştır.