ALFAS Hisse - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺92,60

Güncel Fiyat

₺283.243.330,75

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.95 (1.04%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ALFAS Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺92,60

Satış

₺92,65

Günlük Değişim %

1,04%
Günlük Hacim (TL) ₺283.243.330,75
Taban ₺83,35

Haftalık En Yüksek

₺103,00

Aylık En Yüksek

₺105,10
F/K 26,13

Piyasa Değeri

₺34.076.800.000,00

Yabancı Oranı (%)

8,13%
Volatilite 4,42%

Açılış Fiyatı

₺90,65

Alış

₺92,60

Günlük Değişim (TL)

₺0,95
Tavan ₺101,80

Haftalık En Düşük

₺89,55

Aylık En Düşük

₺86,85
PD/DD 18,84

Sermaye

₺368.000.000,00
Net Kâr ₺1.304.322.552,00

ALFAS - Şirket Hakkında

ALFAS şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ALFAS ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

21/10/2011

Halka Arz Tarihi

11.11.2022

Çalışan Sayısı

773

Adres

Büyükesat, Mahatma Gandhi Cd. No:74/1 Gaziosmanpaşa/Ankara

Merkez

TR

ALFAS Ortaklık Yapısı

Missing Image

Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Türkiye’nin her geçen gün artan enerji ihtiyacını yenilenebilir enerjiyle karşılamak için yola çıkan Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), 10 yılı aşkın süredir yüksek verimliliğe sahip güneş enerjisi panel üretimi yapıyor. Düşük ışık koşullarında dahi performans gösteren dayanıklı ve uzun ömürlü güneş panelleri üretimiyle dikkatleri üzerine çeken şirket, güneşi temiz bir enerji kaynağına dönüştürüyor. Günümüze kadar 2,5 milyon adet gelişmiş güneş paneli ve 1.3 GW enerji üretimi yapan Alfa Solar Enerji A.Ş., 750’den fazla çalışanıyla Türkiye’nin hızlı büyüyen enerji şirketleri arasında yerini alıyor.

Alfa Solar Enerji Hakkında:

2011 yılında kurulan Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin genel merkezi Ankara’nın Çankaya ilçesinde yer almakta olup şirketin yönetim faaliyetleri genel merkezden yönetilmektedir. Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin CEO görevini 2023 yılında Hüseyin Karabaş yürütmektedir. Şirketin herhangi bir ortaklığı bulunmamaktadır. Alfa Solar Enerji'nin üretim faaliyetleri ise Kırıkkale’nin birinci OSB bölgesindeki fabrikadan sürdürülmektedir. 6 bin metrekare alanda konumlanan fabrika, robotik üretim hattı sayesinde yıllık 60 MW'lık kapasitede fotovoltaik panel üretimi yapmaktadır.

Ar-Ge çalışmaları ve yenilikçi projeleriyle gelişimine devam eden şirket, her geçen yıl üretim kapasitesini artırmaktadır. Türkiye’nin fotovoltaik panel üretimi yapan önder üreticileri arasında yer alan Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş, TUV sertifikalı olması ve Avrupa standartlarında lisanslı ürünler üretiyor olmasıyla da sektöründe öne çıkmaktadır.

Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin satışlarının yüzde 95’i yurt içinde ve direkt satış olarak gerçekleşmektedir. Bununla birlikte yurt içi ve yurt dışı satışlarının yüzde 90'ını güneş panellerinden sağlamaktadır. Şirket, güneş panellerinin yanı sıra panellerin ürettiği akımı dönüştüren cihazların ve bağlantı elemanı gibi ürünlerin de satışını yapmaktadır.

Güneş paneli üretimi sayesinde gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmanın sorumluluğunu taşıyan Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş., üretim sürecinde de sürdürülebilirlik politikasına göre hareket etmektedir. Ülkemizin ve dünyamızın enerji ihtiyacının tamamen yenilenebilir kaynaklardan karşılanması için emin adımlar atan şirket, yıllık 1.3 GW enerji üretiminde 758 ton emisyon salınımının önüne geçmektedir.

Alfa Solar Enerji, 16 Kasım 2022 tarihinde pay başına 58,50 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. Şirket, Borsa İstanbul (BİST)’da ALFAS hisse koduyla işlem görmektedir. Alfa Solar Enerji hisse senetleri BİST 30 ve BİST 100 endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ALFAS hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ALFAS yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ALFA SOLAR ENERJI SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
ALFAS yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.