ENJSA Hisse - Enerjisa Enerji A.Ş.

₺65,65

Güncel Fiyat

₺223.255.094,05

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.15 (0.23%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ENJSA Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺65,65

Satış

₺65,70

Günlük Değişim %

0,23%
Günlük Hacim (TL) ₺223.255.094,05
Taban ₺59,10

Haftalık En Yüksek

₺66,70

Aylık En Yüksek

₺69,05
F/K 15,79

Piyasa Değeri

₺77.537.177.691,43

Yabancı Oranı (%)

21,06%
Volatilite 1,83%

Açılış Fiyatı

₺66,00

Alış

₺65,65

Günlük Değişim (TL)

₺0,15
Tavan ₺72,20

Haftalık En Düşük

₺63,55

Aylık En Düşük

₺62,75
PD/DD 1,22

Sermaye

₺1.181.068.967,12
Net Kâr ₺4.910.829.000,00

ENJSA - Şirket Hakkında

ENJSA şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ENJSA ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

MURAT PINAR

Kuruluş Tarihi

21/12/2011

Halka Arz Tarihi

02.02.2018

Sektör

Elektrik enerjisi dağıtımı, perakende satışı ve ilgili sair faaliyetler

Çalışan Sayısı

11625

Adres

Barbaros Mah. Begonya Sok. Nida Kule Ataşehir Batı Sit. No: 1 / 1 Ataşehir / İstanbul

Merkez

TR

ENJSA Ortaklık Yapısı

Missing Image

Enerjisa Enerji A.Ş.

Çalışmalarını sürdürülebilirlik odaklı yürüten Enerjisa Enerji Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye'de üç ana iş kolu üzerine yoğunlaşıyor. Şirket, öncelikli olarak elektrik dağıtımı, müşteri çözümleri ve perakende satışa odaklanıyor. 14 ilde 20 milyonu aşkın kullanıcıya hizmet veren Enerjisa Enerji A.Ş., çalışmalarında tüm canlıların yaşam hakkına duyduğu saygı ve çevreyi koruma politikasıyla yol alıyor. Enerjisa Enerji A.Ş., sürdürülebilirlik odaklı çalışmaları sayesinde düşük karbonlu, daha yeşil ve daha temiz bir enerji sektörü için faaliyetlerini sürdürüyor.

Enerjisa Enerji Hakkında:

Müşterilerine her alanda en iyi hizmeti sunmak amacıyla yola çıkan Enerjisa Enerji A.Ş., yenilikçi çözümleriyle küreselleşen dünyanın hızına uygun güçlü projeler yürütmektedir. Eşarj Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş. hisselerinin büyük çoğunluğunu satın alan Enerjisa Enerji A.Ş., 2018 yılından itibaren elektrikli araç şarj istasyonları konusunda da çalışmalarını sürdürmektedir.

Enerjisa Enerji A.Ş., 1996 yılında Sabancı Holding şirketlerinin enerji ihtiyacını karşılamak için kurulmuştur. 2007 yılında Sabancı Holding, Verbund şirketiyle bir ortaklık gerçekleştirmiştir. 2012 yılında ise Verbund hisselerini E.ON firmasına devretmiştir. Bu durumda Enerjisa Enerji A.Ş. hisselerinin yüzde 50'si Sabancı Holding'e, yüzde 50'si ise E.ON firmasına ait olmuştur.

Enerjisa Enerji A.Ş., 2018 yılında hisselerinin yüzde 20'sini halka açmıştır. Şirketin hisse senetleri 8 Şubat 2018 tarihi itibarıyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmeye başlamıştır. Şirket, ENJSA hisse kodu kısaltmasıyla 6,25 TL'den talep toplamıştır. Enerjisa Enerji A.Ş. hisseleri BİST 100 ve BİST 50 endekslerinde yer almaktadır.

2019 yılında Enerjisa Enerji A.Ş., Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri imzacısı olmuştur. Aynı sene sürdürülebilirlik komitesi ve çalışma gruplarının oluşturulmasına karar vererek ilk Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımlamıştır. BM Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) imzacısı olan Enerjisa Enerji A.Ş., BİST Sürdürülebilirlik Endeksine de giriş yapmıştır. Şirket 2020 yılında LACP INSPIRE 2019 Ödülleri’nde İlk Sürdürülebilirlik Raporu ile altın ödülü kazanmıştır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ENJSA hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ENJSA yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ENERJISA ENERJI A.S. hissesi alabilirsin.
ENJSA yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.