CVKMD Hisse - CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺430,00

Güncel Fiyat

₺179.568.016,25

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺16 (3.86%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

CVKMD Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺430,00

Satış

₺430,00

Günlük Değişim %

3,86%
Günlük Hacim (TL) ₺179.568.016,25
Taban ₺387,00

Haftalık En Yüksek

₺433,00

Aylık En Yüksek

₺479,00
F/K 40,22

Piyasa Değeri

₺18.060.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,15%
Volatilite 3,50%

Açılış Fiyatı

₺424,50

Alış

₺429,75

Günlük Değişim (TL)

₺16,00
Tavan ₺473,00

Haftalık En Düşük

₺400,75

Aylık En Düşük

₺384,50
PD/DD 9,76

Sermaye

₺42.000.000,00
Net Kâr ₺449.019.446,00

CVKMD - Şirket Hakkında

CVKMD şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. CVKMD ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

15/08/2006

Halka Arz Tarihi

07.04.2023

Çalışan Sayısı

99

Adres

Kuruçeşme Mah. Muallimnaci Cad. No:105B Beşiktaş / İstanbul

Merkez

TR

CVKMD Ortaklık Yapısı

Missing Image

CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye'de tamamen yerli sermaye kullanılarak kurulan bir madencilik şirketi olarak biliniyor. Şirket, modern mühendislik uygulamaları ve teknolojik olanakları kullanarak Türkiye'nin en yüksek kaliteli krom, kurşun, çinko, bakır ve manyezit cevherlerini üretiyor. Şirket, ayrıca altın cevheri üretimi için Ar-Ge çalışmalarına ağırlık vererek bu alanda da aktifliğini artırmayı hedefliyor.

CVK Maden İşletmeleri Hakkında:

CVK Madencilik, Türkiye'nin dört bir yanında işletmeleri bulunan bir maden grubudur ve yüzlerce profesyonel istihdam etmektedir. Şirketin önceliklerinden biri, ulusal ve uluslararası standartlara uygun, çevreye saygılı, emniyetli ve güvenli çalışma ortamları oluşturmaktır. Şirketin temelleri, 1990 yılında Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde bir krom zenginleştirme tesisiyle atılmıştır.

1985 yılında Pınarbaşı'nda ilk krom ruhsatlarının alınması, şirketin madencilik serüveninin ilk adımı olmuştur. 1990 yılında Pınarbaşı'nda ilk Krom Konsantre Tesisi’nin açılması, şirketin üretim kapasitesini artırarak büyümesini hızlandırmıştır. CVK Madencilik’in 2011 yılında Hayri Ögelman A.Ş.'nin bünyesine katılması, şirketin büyümesine ve faaliyetlerine çeşitlilik katmasına olanak sağlamıştır.

2012 yılında Çanakkale’nin Kalkım ilçesinde Kurşun & Çinko Flotasyon Tesisi’nin devreye alınması, şirketin madencilik sektöründeki etkisini daha da artırmıştır. Son olarak 2016 yılında Balıkesir Sarıalan altın sahasında arama faaliyetlerinin başlaması, CVK Madencilik'in maden portföyünü çeşitlendirmesine ve sektördeki konumunu daha da sağlamlaştırmasına katkı sunmuştur.

CVK Madencilik Grubu, 2012 yılında son teknoloji ekipmanlarla donatılan bir flotasyon tesisiyle kurşun ve çinko madenciliğine de adım atmıştır. 2020 yılında Hayri Ögelman Madencilik A.Ş. ünvanlı şirketin yüzde 86,20’lik hissesinin sahibi olarak krom madenciliğinde pazar gücünü artırmıştır. 2021 ve 2022 yıllarında Balıkesir Altıeylül Sarıalan madencilik ÇED raporunu alan şirket yatırımlarını sürdürmektedir.

Türkiye'nin en büyük krom üreticisi ve ihracatçısı olan CVK Madencilik, sektörde öncü ve yenilikçi atılımlarıyla dikkat çekmektedir. Şirket, 21-22 Nisan 2021 tarihinde ve çarşamba perşembe günleri 3,90 TL fiyatla halka arz olmuştur. CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri, CVKMD hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl CVKMD hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına CVKMD yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca CVK MADEN ISLETMELERI SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
CVKMD yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.