Borsa İstanbul

Europower Enerji’den 40 Milyon Dolarlık Yatırım!

Europower Enerji’den 40 Milyon Dolarlık Yatırım!
Google News Icon Takip Et

🚀 Borsa İstanbul’da Bugün: Şirket Haberleri

 • Europower Enerji (EUPWR), 40 milyon dolarlık yatırımla kuracağı güç trafosu fabrikası temel atma törenini bugün gerçekleştirecek.
 • Tofaş (TOASO), Bursa fabrikasında 7 – 30 Ağustos tarihleri arasında  planlı bakım-onarım çalışmaları sebebiyle üretime geçici olarak ara verileceğini açıkladı.
 • Astor Enerji (ASTOR), bir müşterisi ile 3,6 milyon dolar tutarında Güç Transformatörü, Dağıtım Transformatörü, Yüksek Gerilim Kesici ve Anahtarlama Ürünleri satış sözleşmesi imzaladı.
 • Migros (MGROS), haziran ayında 34 adet Migros, 16 adet Migros Jet, 5 adet Macrocenter, 3 adet Mion formatında 58 adet satış mağazası açıldığını açıkladı.
 • Girişim Elektrik (GESAN), ADM Elektrik tarafından düzenlenen trafo alım ihalesinde 7,6 milyon dolarlık teklifle en avantajlı teklifi verdiğini açıkladı.
 • Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı (VERTU), %50 oranında pay sahibi olduğu girişim şirketi Core Engage Yazılım A.Ş.’nin sermayesini artırma kararı aldığını duyurdu. 05.07.2023 tarihinde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan kararla, Core Engage Yazılım A.Ş.’nin mevcut 12.500.000 TL olan sermayesi, 2.500.000 TL nakit artırımla 15.000.000 TL’ye çıkarılacak. Bu hamle, şirketin büyüme stratejileri ve yatırım planları çerçevesinde önemli bir adım olarak görülüyor.

🔎 Goldman Sachs’ın Güncellenen “GÜÇLÜ AL” Listesi

2023, başarılı geçen bir ilk yarının ardından üçüncü çeyreğe hazırlanırken, Goldman Sachs de “GÜÇLÜ AL” notuna sahip hisselerden oluşan listesini güncelledi. 

Haberin devamını detaylıca incelemek için buraya tıkla!

🌎 Devr-i Alem: Dünyada Neler Oluyor?

 • Küresel piyasalar, enflasyon ve resesyon endişeleriyle negatif seyrini sürdürüyor.
 • Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi Meta, Twitter’a rakip yeni sosyal medya platformu Threads’i kullanıma sundu. Kaynak
 • ABD Merkez Bankası, Federal Açık Piyasa Komitesinin son toplantısının tutanaklarını yayımladı. Kaynak
 • Almanya’da trafiğe kaydedilen yeni otomobil sayısı, haziranda bir önceki yılın aynı dönemine göre 25% arttı. Kaynak

🇹🇷 Memleketten Sesler: Türkiye’de Neler Oluyor?

 • BIST 100 endeksi, güne 0,47% artışla 6.135,31 puandan başladı.
 • İkinci el motorlu kara taşıtları, üretici veya distribütör tarafından tavsiye edilen güncel satış fiyatının üzerinde bir fiyattan 1 Ocak 2024’e kadar ilan yoluyla pazarlanamayacak. Kaynak
 • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye’nin çeşitli illerinde kurulmak üzere toplam 21 lisanssız rüzgar enerjisi santrali (RES) başvurusunu onayladı. Kaynak
 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) 1 milyon 648 bin 331 kişinin, toplam 140 milyar 922 milyon 597 bin 341 lira borç için yapılandırma başvurusunda bulunduğunu bildirdi. Kaynak

👉 Bilmende Fayda Var: Ne Oldu? Ne Olacak?

Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Ekonomik takvimde hangi önemli gelişmeler var? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin!

Kimler Ne Kadar Pay Geri Aldı?

 • İndeks Bilgisayar, paylarının geri alınması kapsamında 35.244 adet payı 18,90 TL fiyattan geri aldı.
 • LDR Turizm, paylarının geri alınması kapsamında 5.000 adet payı 83,00 TL fiyattan geri aldı.
 • Medicalpark, paylarının geri alınması kapsamında 30.000 adet payı 78,40 – 80,60 TL fiyat aralığından geri aldı.

Kimler Temettü Ödüyor?

Bugün temettü dağıtacak şirket bulunmuyor.

Ekonomik Takvimde Bizi Ne Bekliyor?

Bugün ekonomik takvimde sadece iki kritik gelişme var:

ABD – Mayıs Ayı Ticaret Dengesi / (TSİ) 15.30
ABD – İşsizlik Başvuruları/ (TSİ) 15.30

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik 5 Temmuz 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu‘nda yer alan bildirimlere göre hazırlanmıştır.