Al Sinyali Veren Hisseler

Goldman Sachs’ın Güncellenen “GÜÇLÜ AL” Listesi

Temmuz 5, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Goldman Sachs’ın Güncellenen “GÜÇLÜ AL” Listesi

2023, başarılı geçen bir ilk yarının ardından üçüncü çeyreğe hazırlanırken, Goldman Sachs de “GÜÇLÜ AL” notuna sahip hisselerden oluşan listesini güncelledi. 

Önce hoşgeldin diyelim: Listedeki hisseleri incelemeden önce Goldman’ın yeni favorilerinden Southern Company’e (SO) biraz yakından bakalım. 

Goldman Atlanta merkezli kamu hizmeti şirketi Southern Company’i “ortalamanın altında regülasyon riski” ve “ortalamanın üzerinde temiz enerji büyümesi sağlamak için benzersiz bir şekilde konumlandırılmış” olarak tanımlıyor. 

Southern’ın Vogtle Üniteleri 3 ve 4 nükleer projesini “kilit bir büyüme aracı” olarak değerlendiren Goldman, piyasanın muhtemelen on yıllardır ilk ABD nükleer enerji santralinin inşasından kaynaklanan potansiyeli yeterince takdir etmediğini düşünüyor.

Southern’ın yanı sıra Goldman’ın “GÜÇLÜ AL” listesinin öne çıkan diğer isimlerini aşağıda inceleyebilirsin:

  • WW International (WW)
  • JPMorgan Chase (JPM)
  • Merck (MRK)
  • First Solar (FSLR)
  • Apple (AAPL)
  • Amazon (AMZN)
  • Warner Bros Discovery (WBD)

Goldman, eylül ayında piyasaya sürülecek olan iPhone 15’i Apple hisseleri için büyük bir potansiyel katalizör olarak görüyor. Teknoloji devi, geçtiğimiz cuma günü ilk kez 3 trilyon dolarlık piyasa değerinin üzerinde kapandı.

Goldman’ın Apple’a yönelik önerisinin temelinde, şirketin hizmet alanındaki genişlemesi yatıyor. Benzerleri gibi Apple hisseleri de 2023’te yükselişe geçti ve Wall Street’in yapay zekâ üzerine bahis oynaması ve korkunç bir 2022’nin ardından teknolojiye geri dönmesiyle ilk yarıda yaklaşık 49% değer kazandı. 

Apple’ın yıla güçlü başlangıcına rağmen, Goldman şirket hissesinde 8%’lik bir artış daha bekliyor.

Poli-silikon fiyatlarındaki düşüş First Solar’a olan ilgiyi azaltsa da Goldman, son aylarda kapasite artışı ve eylül ayındaki analist günü nedeniyle FSLR’de ikinci yarıda “cazip bir risk-ödül” görmeye devam ediyor. Bankanın 12 aylık ortalama hedef fiyatı, First Solar için bu yıl şimdiye kadarki 30%’luk kazancın üzerine 43%’lük bir artışa işaret ediyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti