TATGD Hisse - Tat Gıda Sanayi A.Ş.

₺25,92

Güncel Fiyat

₺72.094.049,24

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺1.74 (7.2%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

TATGD Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺25,92

Satış

₺25,92

Günlük Değişim %

7,20%
Günlük Hacim (TL) ₺72.094.049,24
Taban ₺23,34

Haftalık En Yüksek

₺26,00

Aylık En Yüksek

₺28,54
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺3.525.120.000,00

Yabancı Oranı (%)

6,37%
Volatilite 7,03%

Açılış Fiyatı

₺24,54

Alış

₺25,50

Günlük Değişim (TL)

₺1,74
Tavan ₺28,50

Haftalık En Düşük

₺23,92

Aylık En Düşük

₺23,92
PD/DD 1,32

Sermaye

₺136.000.000,00
Net Kâr ₺-305.105.802,00

TATGD - Şirket Hakkında

TATGD şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. TATGD ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Oğuz Aldemir

Kuruluş Tarihi

27/09/1967

Halka Arz Tarihi

28.07.1993

Sektör

Salça, ketçap, hernevi konserve, dondurulmuş gıda, mayonez imalatı ve ticareti

Çalışan Sayısı

1768

Adres

Taşdelen Mahallesi Sırrı Çelik Bulvarı No:7 Çekmeköy/İstanbul

Merkez

TR

TATGD Ortaklık Yapısı

Missing Image

Tat Gıda Sanayi A.Ş.

Koç Holding iştiraki olarak kurulan Tat Gıda Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.), günümüzde Türkiye’nin en büyük gıda şirketlerinden biri olma özelliğini taşıyor. 1967 yılında kurulan ve kısa süre içerisinde isminden söz ettirmeyi başaran Tat Gıda Sanayi A.Ş., dünya standartlarında üretim altyapısına sahip olmasıyla öne çıkıyor. Şirketin bugünkü başarısını yakalamasını sağlayan en önemli özellikler arasında ise güvene dayalı sanayici ve üretici iş birlikleri bulunuyor. Türk çiftçisinin özverili katkısını tüketici odaklı ve yenilikçi şirket kültürüyle buluşturan Tat Gıda Sanayi A.Ş., Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden biri olmayı başarıyor.

Tat Gıda Hakkında:

Tat Gıda Sanayi A.Ş. imalat, gıda ve içecek ve tütün sektöründe faaliyet göstermektedir. Sınırsız süreyle kurulmuş bir şirket olarak bilinmektedir. Günümüzde merkez adresi İstanbul olarak bilinmektedir. Hem yurt içinde hem de yurt dışında satış gerçekleştirmektedir. İlk olarak Bursa merkezli kurulmuş bir gıda şirketi olarak bilinse de, günümüzde dünya çapında önemli bir şirket olarak ele alınmaktadır. 

Şirket, eski adıyla Tat Konserve olarak bilinmektedir. Tat Gıda Sanayi A.Ş., uzun yıllardır sektörde yaşadığı deneyimler sayesinde teknolojik stratejiler geliştirmiş ve çağın ilerisinde üretimler yapmaya başlamış bir şirket olmayı başarmıştır.

Tat Gıda Sanayi A.Ş., ilk olarak 28 Temmuz 1993 tarihinde dönemin parasıyla 7.500 YTL fiyatla halka arz olmuştur. Aracı kurum olarak Koçbank tercih edilmiştir. Fiili dolaşımdaki pay 56,275,254 lot olarak belirlenmiştir. Fiili yılbaşındaki pay oranı ise yüzde 41,37 olarak belirlenmiştir.

Tat Gıda Sanayi A.Ş.’nin Borsa İstanbul (BİST)’daki  ilk işlem tarihi 9 Ağustos 1993 olarak bilinmektedir. Şirket, borsada TATGD hisse koduyla işlem görmektedir. Şirketin dahil olduğu endeksler arasında BİST YILDIZ, BİST TÜM, BİST TEMETTÜ, BİST TÜM-100, BİST GIDA İÇECEK, BİST BURSA, BİST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ve BİST SINAİ yer almaktadır. Sermaye piyasasının işlem gördüğü pazar Yıldız Pazar/Kesin Alım Satım Pazarı olarak bilinmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl TATGD hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına TATGD yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca TAT GIDA SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
TATGD yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.