AKCNS Hisse - Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺154,50

Güncel Fiyat

₺93.387.984,90

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.7 (0.46%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

AKCNS Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺154,50

Satış

₺154,80

Günlük Değişim %

0,46%
Günlük Hacim (TL) ₺93.387.984,90
Taban ₺139,10

Haftalık En Yüksek

₺156,00

Aylık En Yüksek

₺156,00
F/K 14,17

Piyasa Değeri

₺29.578.572.044,63

Yabancı Oranı (%)

13,18%
Volatilite 2,41%

Açılış Fiyatı

₺155,00

Alış

₺154,50

Günlük Değişim (TL)

₺0,70
Tavan ₺169,90

Haftalık En Düşük

₺144,00

Aylık En Düşük

₺129,80
PD/DD 1,88

Sermaye

₺191.447.068,25
Net Kâr ₺2.088.042.637,00

AKCNS - Şirket Hakkında

AKCNS şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. AKCNS ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

MEHMET ZEKİ KANADIKIRIK

Kuruluş Tarihi

17/09/1974

Halka Arz Tarihi

01.10.1996

Sektör

Çimento üretimi

Çalışan Sayısı

1006

Adres

Barbaros Mahallesi Kardelen Sokak No:2 D.124-125 Palladium Tower Ataşehir /istanbul

Merkez

TR

AKCNS Ortaklık Yapısı

Missing Image

Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), Sabancı Topluluğunun beyaz çimento sektöründe küresel bir lider olma stratejisi doğrultusunda başladığı çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, sürdürülebilir bir şekilde tüm paydaşlar için değer yaratma, kârlılığı artırma ve müşteri memnuniyetini iyileştirme amacıyla ağını genişletme ve optimize etme stratejisiyle hareket ediyor.

Akçansa Çimento Hakkında:

1996 yılında Türkiye'de kurulan Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş., Sabancı Holding ve HeidelbergCement tarafından kurulmuştur. Bu iki şirket, Akçansa'nın sahipleri ve ortakları rolünü üstlenmektedir. Temel işi çimento üretimi ve satışı olan Akçansa Çimento, inşaat sektöründe hizmet vermektedir. Ayrıca çimento sektöründe de faaliyet göstermektedir. Türkiye genelinde birçok il ve ilçede çalışmalarını yürüten Akçansa Çimento'nun üretim tesisleri Türkiye'nin farklı bölgelerinde bulunmaktadır.

Şirket, sürdürülebilirlik hedefleri kapsamında Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'nı bir rehber olarak kabul etmektedir. Ayrıca çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim ilerlemesini paylaşmak için Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UNGC)’ne bağlılığını ve küresel sürdürülebilirlik standartlarını benimsemektedir.

Akçansa, bu temel değerler doğrultusunda 2030 sürdürülebilirlik hedeflerini belirlemiştir. Bu hedefler altı stratejik odak alanını içermektedir. Bu alanlar, anahtar performans göstergelerini içermektedir. Bu bağlamda şirketin odakları arasında yeni ürün geliştirme, ürün optimizasyon çalışmaları, satış öncesi ve sonrası teknik destek sağlanması, üniversitelerde çimento ve beton teknolojileri alanında eğitim verilmesi, sektörel STK'larla iş birliği yapma hedefleri bulunmaktadır.

Akçansa Çimento'nun, yatırım yaptığı insan kaynağını önemseyen bir yönetim anlayışı benimsediği ve çalışanlarına yatırım yaptığı bilinmektedir. Bu çaba, Investors In People (IIP) tarafından "Altın Standart" ile ödüllendirilmiştir.

IIP, uluslararası bir insan kaynağı yönetim ve gelişim standardı olarak tanımlanmaktadır. Investors In People (IIP), dünya genelinde 75 ülkede 14 binden fazla organizasyonda kullanılan ve insan kaynağı yönetimi konusundaki uluslararası uygulamaları değerlendiren tek insan odaklı kalite standardı olarak şirkete değer katan önemli bir göstergedir.

Şirket, 1997 yılında halka arz olarak Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmeye başlamıştır. Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 2023 itibarıyla halka arz edilen hisse oranı yüzde 20,56’dır. Şirketin Borsa İstanbuldaki hisse kodu AKCNS olarak kayıtlıdır. Akçansa Çimento hisseleri BİST 100 endeksinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl AKCNS hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına AKCNS yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca AKCANSA CIMENTO SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
AKCNS yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.