Blog

İşte Karşında Midas’taki Tüm Yeni Özellikler!

June 7, 2022
İşte Karşında Midas’taki Tüm Yeni Özellikler!
İşte Karşında Midas’taki Tüm Yeni Özellikler!

Merhaba sevgili Midaslı,

Midas uygulamasında son 3 ay içerisinde yaptığımız birçok yeni güncelleme var. Bu güncellemeleri seninle paylaşmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Dilersen tüm güncellemelere birlikte bakalım.

Sana Özel Hisse Listelerini İncele

İşte Karşında Midas’taki Tüm Yeni Özellikler!

Senin için hazırladığımız listelerle artık neye yatırım yapacağına karar verme sürecini çok daha kolay hale getirdik.

Keşfet sayfasına tıklayarak; Midas’ın en popüler hisseleri, kârını en çok paylaşan şirketler, 1 doların altındaki hisseler, en çok temettü veren hisseler ve hatta şu sıralar oldukça popüler olan “Warren Buffet’ın Portföyü” gibi birçok listeyi inceleyebilirsin.

Yatırımın Detaylı Performansı

İşte Karşında Midas’taki Tüm Yeni Özellikler!

Daha önce Midaslılar portföylerinin farklı zaman dilimlerindeki performansını göremiyordu. 

Yeni güncellememizle birlikte portföy değerinin altındaki değişime tıklayarak yatırımlarının; günlük, haftalık ve tüm zamanlara ait performanslarını görebilirsin. Yatırımlarım bölümünde portföyündeki hisselerin gösterdiği değeri değiştirebilirsin.

Üstelik bu şimdilik yalnızca ilk adım! Daha detaylı performans incelemeleri ise çok yakında!

Temettü Ödemelerine Dair Her Şey

İşte Karşında Midas’taki Tüm Yeni Özellikler!

Temettü* yatırımcılarını da unutmadık tabii.

Midaslılar, yatırımcısı oldukları ya da takip ettikleri şirketlerin detaylı temettü ödemelerini, temettü ödeme sıklığını, bir sonraki temettü hakediş tarihini ve geçmiş ödemelerini uygulama içerisinden kolaylıkla inceleyebiliyorlar.

*Temettü: Temettü, şirketin dönem içinde elde ettikleri kârdan mevcut ortakların pay alma hakkıdır. Borsada işlem gören şirketlerde kâr payı nakit ve/veya hisse senedi şeklinde dağıtılabilir.

Dilediğin Hisseleri Karşılaştır

İşte Karşında Midas’taki Tüm Yeni Özellikler!

Hisseleri karşılaştır, analiz et ve yatırımlarına yön ver.

Hisse detay sayfasının sağ üst köşesinde bulunan karşılaştır butonu ile dilediğin iki hissenin veya hisselerinin endeks ile performansını karşılaştırabilirsin.

Hisseler İçin Alarm Kur

İşte Karşında Midas’taki Tüm Yeni Özellikler!

Yatırımlarını korumak için “an”ların ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.
Yeni “Alarm Kur” özelliğiyle artık hisseler istediğin fiyata geldiğinde, istediğin oranda artış veya azalış gösterdiğinde anlık olarak bildirim alabilirsin.

Alarm kurmak istediğin hissenin detay sayfasında sağ üst köşede bulunan alarm/saat ikonuna tıklayarak, dilediğin fiyat veya oranı seçerek alarm kurabilirsin.

Favori Hisselerini Paylaş

Midas’taki hisselerin detay sayfasında sağ üst köşede bulunan paylaş butonuyla, favori hisselerini sosyal medya hesaplarında veya WhatsApp’tan sevdiklerinle kolaylıkla paylaşabilirsin.

Analistlerin Hisselere Yönelik Tahminleri 

İşte Karşında Midas’taki Tüm Yeni Özellikler!

Midaslıların yarısından fazlası, ilk yatırımlarını Midas ile gerçekleştirdi. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi de yaptığımız yeni güncellemeyle birlikte analistlerin hisselere dair hedef fiyat tahminlerine ve önerilerine uygulama içerisinde kolayca ulaşabilmeleri oldu. Midaslıların ilk yatırımlarında bir bilenden faydalanmalarını istedik.

Geçtiğimiz haftanın analist tahminleri içeriğimize buradan göz atabilirsin.

Kendi Listeni Oluştur

İşte Karşında Midas’taki Tüm Yeni Özellikler!

Dünyaca ünlü birçok şirket Amerikan borsalarında! Tabii doğal olarak bu uzun listenin içerisinde sevdiğin ve ilgilendiğin hisseleri takip etmesi biraz zor olabiliyor.

Midaslılar dilediği şirketi rahatça takip edebilsin diye biz de kendi listelerini oluşturabilecekleri yeni bir özellik geliştirdik. 

Anlaşmalı Banka Sayımız Arttı

Vakıfbank ve Fibabanka’nın da katılımıyla anlaşmalı olduğumuz banka sayısını 10’a yükselttik!

Peki, bu neden önemli? 

Anlaşmalı bankalarımızdan Midas hesabına yapılan para transferi işlemlerinde Midaslılar, SWIFT ücreti ödemeden havale ile işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Stop – Stop Limit Emri Midas’ta!

Piyasa emir türlerimizi geliştirdik, genişlettik!

Midaslılar daha önce yalnızca piyasa ve limit emri verebiliyordu. Yeni geliştirmemizle birlikte artık Midaslılar, ek olarak stop ve stop limit emirlerini de verebiliyor. Böylece Midaslılar, yatırım yaparken Stop emir özelliklerini kullanarak düşüşlere karşı önemlerini alabiliyor.

İşte Karşında Midas’taki Tüm Yeni Özellikler!

Her gün Midaslılar ile uygulamamızı geliştirmeye devam ediyoruz. Midas’a geliştirmemize katkı sağlamak için bize dilediğin zaman ulaşabilirsin.

Benzer İçerikler