Borsa Haberleri

Bank of America Türk Bankaları İçin Hedef Fiyatlarını Güncelledi

Bank of America Türk Bankaları İçin Hedef Fiyatlarını Güncelledi
Google News Icon Takip Et

ABD’li Yatırım Bankası Bank of America (BofA) Türk bankaları için verdiği hedef fiyatlarını revize etti.

Bankadan yapılan değerlendirmede, özel bankalar için 2024-2026 hisse başına kâr tahminleri 14% artırıldı. Değelerlendirmede “2024 ilk çeyrekteki durağan kârlılığın, 2024 ikinci yarıda özellikle de 2024 son çeyrekte hızlı bir toparlanma ile fazlasıyla telafi edilmesini bekliyoruz.” denildi.

Değerlendirmede 2024 yılında bankaların kârlılıklarının artmasının beklendiğine dikkat çekildi.

Hedef Fiyatlar

BofA, Akbank (AKBNK) için hedef fiyatını 53,5 TL’den 66 TL’ye yükseltirken, tavsiyesini “al” olarak korudu. Banka, Garanti BBVA (GARAN) için ise hedef fiyatını 78 TL’den 99 TL’ye yükseltti ve tavsiyesini “al” olarak sürdürdü.

BofA, Yapı Kredi (YKBNK) için de 28,5 TL olan hedef fiyatını 36 liraya, İş Bankası (ISCTR) için 34,5 TL olan hedef fiyatını 42 TL’ye yükseltti ve her iki banka için de tavsiyesini “al” olarak teyit etti.

Halkbank İçin Hedef Fiyat Düştü

Bank of America, kamu bankaları için tavsiyesini “endeks altı getiri” olarak teyit ederken; Halk Bankası için (HALKB) hedef fiyatını 10 TL’den 9,5 TL’ye düşürdü.

Banka, Vakıfbank (VAKBN) için ise hedef fiyatını 14 TL’den 15 TL’ye yükseltti.

Yatırımcı İlgisinin Artığını Açıklamıştı

Bank of America Analisti David Taranto, Türk bankalarıyla ilgili 8 Ocak tarihinde yayımladığı analizde yatırımcıların ilgisinin son dönemde arttığına dikkat çekmişti.

Önceki yılların aksine bu kez Borsa’ya girişlerde büyük yatırımcının hakim konumda olduğu belirtilen raporda “Ortak görüş, Türkiye’nin normalleşme temasına en iyi bankaların ayak uyduracağı yönünde. Neredeyse her toplantıda enflasyon beklentileri, kur görünümü ve ortodoks politikaların sürdürülebilirliğiyle ilgili sorular masada” ifadelerine yer verilmişti.

İlgili İçeriğe Buradan Ulaşabilirsin

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bank of America