ISCTR Hisse - Türkiye İş Bankası A.Ş. (C)

₺15,86

Güncel Fiyat

₺1.498.068.108,63

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.07 (0.44%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ISCTR Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺15,86

Satış

₺15,86

Günlük Değişim %

0,44%
Günlük Hacim (TL) ₺1.498.068.108,63
Taban ₺14,22

Haftalık En Yüksek

₺16,41

Aylık En Yüksek

₺16,66
F/K 5,40

Piyasa Değeri

₺396.499.524.200,00

Yabancı Oranı (%)

40,54%
Volatilite 2,34%

Açılış Fiyatı

₺15,78

Alış

₺15,85

Günlük Değişim (TL)

₺0,07
Tavan ₺17,36

Haftalık En Düşük

₺15,04

Aylık En Düşük

₺13,32
PD/DD 1,44

Sermaye

₺24.999.970.000,00
Net Kâr ₺73.409.935.000,00

ISCTR - Şirket Hakkında

ISCTR şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ISCTR ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

HAKAN ARAN

Kuruluş Tarihi

29/12/1999

Halka Arz Tarihi

08.01.1986

Sektör

BANKACILIK

Çalışan Sayısı

22971

Adres

İş Kuleleri 34330 Levent/İstanbul

Merkez

TR

ISCTR Ortaklık Yapısı

Missing Image

Türkiye İş Bankası A.Ş.

Türkiye İş Bankası Anonim Şirketi (A.Ş.) (C) kurumsal ve ticari bankacılık segmentinde büyük kurumlara, KOBİ’lere ve diğer ticari şirketlere işletme ve yatırım kredisi gibi hizmetler veriyor. Şirket, depozit ve nakit yönetimi, yabancı ticari işlem ve finansmanı, döviz işlemleri ve diğer bankacılık hizmetlerini tüketicilerine başarılı şekilde sunuyor. Türkiye İş Bankası A.Ş. (C) perakende bankacılık, özel şahıslara depozit ve tüketici kredisi gibi alanlarda da pek çok farklı hizmet veriyor

Türkiye İş Bankası (C Tertibi) Hakkında

Türkiye İş Bankası, Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası olma özelliğini taşımaktadır. Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleriyle İzmir Birinci İktisat Kongresi’nde alınan kararlar doğrultusunda 26 Ağustos 1924 tarihinde Türkiye İş Bankası’nın açılışı gerçekleşmiştir. İş Bankası’nın ilk genel müdürlüğünü Celal Bayar üstlenmiştir. İş Bankası, Celal Bayar önderliğinde iki şube ve 37 personelle hizmete başlamıştır.

Hayata geçirildiği yılların en cesur girişimlerinden biri olarak anılan Türkiye İş Bankası A.Ş. (C), günümüzde Türkiye’nin en önemli bankalarından biri olarak ele alınmaktadır. Türkiye'deki bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek, sınai gelişmeyi başlatmak ve ulusal tasarrufları harekete geçirmek amacıyla kurulmuştur. Şirket, kurulduğu yıldan bugüne temel ekonomik atılımları finanse etmekte ve kredi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 

Yeni kurulan bir ülke için en önemli rollerden birini oynayan Türkiye İş Bankası A.Ş. (C), bankacılık sektöründe lider olmayı başarmıştır. Şirketin ortakları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı, iştirakleri arasında İşbank AG, Joint Stock Company İşbank ve Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. gibi şirketler yer almaktadır. 

Türkiye İş Bankası A.Ş. (C) ilk olarak 08.01.1986 tarihinde halka arz olmuştur. Borsa İstanbul (BİST) için ilk işlem de aynı tarihte gerçekleşmiştir. Şirket, borsada ISCTR hisse koduyla işlem görmektedir. Türkiye İş Bankası hisseleri Yıldız Pazar’da işlem görmekte ve BIST 30 endeksinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ISCTR hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ISCTR yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca TURKIYE IS BANKASI A.S. hissesi alabilirsin.
ISCTR yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.