Borsa İstanbul

BofA Bu Bankalar İçin “AL” Diyor

January 8, 2024 • 2 dakika okuma süresi
BofA Bu Bankalar İçin “AL” Diyor

Bank of America Analisti David Taranto, Türk bankalarıyla ilgili yayımladığı analizde yatırımcıların ilgisinin son dönemde arttığına dikkat çekti.

Rapora göre mevcut durumun tek haneli faiz ve kredi notunda artış beklentisinin olduğu 2013 öncesi dönemi “anımsattığı” belirtilerek “Bu kez enflasyon, faizlerde normalleşme görünümü ve bankaların reel getirileri ilginin sebepleri arasında” denildi.

“Normalleşmeye En İyi Bankalar Ayak Uyduracak”

Önceki yılların aksine bu kez Borsa’ya girişlerde büyük yatırımcının hakim konumda olduğu belirtilen raporda “Ortak görüş, Türkiye’nin normalleşme temasına en iyi bankaların ayak uyduracağı yönünde. Neredeyse her toplantıda enflasyon beklentileri, kur görünümü ve ortodoks politikaların sürdürülebilirliğiyle ilgili sorular masada” ifadeleri yer aldı.

Bankaların uzun zamandır bir sonraki çeyreklik döneme odaklı olarak işlem gördüğünü belirten Taranto, “Şu anki döngüde bizim için temel değişim, soruların orta vadeli görünüme kaymış olması. Faizlerin zirve yapmasının ardından bankaların temel hikayesinin ilk çeyrek sonrasında hızlanmasını bekliyoruz” dedi.

AL Tavsiyeleri

Raporda CDS ve tahvil piyasalarında hızlı toparlanma olduğu, hisse senetlerinin de peşinden geleceği belirtilerek Akbank, Garanti, İş Bankası ve Yapı Kredi hisseleri için ‘Al’ tavsiyesi de verildi. BofA söz konusu bankalar için ise hedef fiyatları şu şekilde açıkladı:

GARAN – 78 TL

AKBNK – 53,50 TL

YKBNK – 28,50 TL

ISCTR – 34,50 TL

BofA Bu Bankalar İçin "AL" Diyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT