HALKB Hisse - Türkiye Halk Bankası

₺18,39

Güncel Fiyat

₺808.041.121,63

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.41 (-2.18%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

HALKB Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺18,39

Satış

₺18,39

Günlük Değişim %

-2,18%
Günlük Hacim (TL) ₺808.041.121,63
Taban ₺16,56

Haftalık En Yüksek

₺19,90

Aylık En Yüksek

₺19,91
F/K 12,38

Piyasa Değeri

₺132.128.068.191,70

Yabancı Oranı (%)

1,18%
Volatilite 3,62%

Açılış Fiyatı

₺18,85

Alış

₺18,38

Günlük Değişim (TL)

₺-0,41
Tavan ₺20,22

Haftalık En Düşük

₺18,18

Aylık En Düşük

₺17,44
PD/DD 0,99

Sermaye

₺7.184.778.041,96
Net Kâr ₺10.673.762.000,00

HALKB - Şirket Hakkında

HALKB şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. HALKB ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

OSMAN ARSLAN

Kuruluş Tarihi

26/08/1938

Halka Arz Tarihi

03.05.2007

Sektör

Bankacılık Kanunu ve ilgili dier mevzuatta belirtilen yükümlülüklerin yerine getirilmesi kaydıyla, mevduat bankalarının yapabilecekleri her türlü bankacılık faaliyetinin yürütülmesi

Çalışan Sayısı

20688

Adres

Finanskent Mahallesi, Finans Caddesi, No:42/1, 34760 Ümraniye/İstanbul

Merkez

TR

HALKB Ortaklık Yapısı

Missing Image

Türkiye Halk Bankası

1933 yılında kurulan Türkiye Halk Bankası ilk olarak Ankara ve İstanbul merkezli olarak çalışmalara başlıyor. Türkiye'nin mal darlığı sebebiyle kurulan ve kurulduğu yıldan beri Türkiye ekonomisi için önemli çalışmalar yürüttüğü bilinen Türkiye Halk Bankası, Türkiye’nin en önemli bankalarından biri olarak varlığını sürdürüyor. Şirket uzun yıllardır sektöre destek verme misyonuyla her geçen gün daha önemli işler gerçekleştirmeyi başarıyor. 

Türkiye Halk Bankası Hakkında:

Bankacılık sektöründe gerçekleştirdiği faaliyetlerle dikkat çekmeyi başaran ve sektör ile kullanıcının isteklerinin değişebileceğini göz önünde bulunduran Türkiye Halk Bankası, teknolojik yeniliklerden ilham alarak çalışmalarına devam ediyor. Şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında Recep Süleyman, Özdil Mevlit Uysal, Osman Arslan, Şeref Aksoy, Meltem Taylan Aydın, Mihrimah Belma Satır, Maksut Serim, Ebubekir Şahin, Sezai Uçarmak bulunuyor.

Mali kuruluşlar ve bankalar sektöründe faaliyet gösteren Türkiye Halk Bankası hisselerinin Yıldız Pazar ve Kesin Alım Satım Pazarı’nda işlem gördüğü bilinmektedir. Şirketin ana merkezi İstanbul’un Ümraniye ilçesinde yer almaktadır. Türkiye Halk Bankası, mali kuruluşlar sektöründe öncü olmayı sağlayacak faaliyetler yürütmeye devam etmektedir.

Türkiye Halk Bankası 2, 3 ve 4 Mayıs 2007 tarihlerinde talep toplayarak 8 TL ile halka arz edilmiştir. Şirketin halka arz işlemleri için İş Yatırım Menkul Değerler aracı kurum olarak tercih edilmiştir. Şirketin pek çok farklı pazarda faaliyet gösterdiği bilinmekte ve fiili dolaşımdaki payının 611,047,525 lot olduğu bilinmektedir. Türkiye Halk Bankası ilk kez 10 Mayıs 2007 tarihinde Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmüştür. 

Türkiye Halk Bankası hisseleri HALKB hisse kodu kısaltmasıyla pek çok farklı borsa endeksinde bulunmaktadır. Bu endeksler arasında BİST 50, BİST BANKA, BİST TÜM, BİST YILDIZ, BİST MALİ, BİST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, BİST 100-30, BİST KURUMSAL YÖNETİM, BİST GERİ ALIM, BİST LİKİT BANKA ve BİST 100 yer almaktadır. Türkiye Halk Bankası hisselerinin halka açıklık oranı yüzde 8,50 olarak bilinmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl HALKB hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına HALKB yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca TURKIYE HALK BANKASI A.S. hissesi alabilirsin.
HALKB yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.