Blog

SASA Hisse Yorum! SASA Hedef Fiyat 2023

Kasım 24, 2022
SASA Hisse Yorum! SASA Hedef Fiyat 2023
Makaleyi sesli dinle
Sasa Hisse Yorum

Son bir yılda yaklaşık 9 katına çıkan Sasa Polyester, Koç Holding ve Türk Hava Yolları gibi devleri geride bırakarak Borsa İstanbul’un en değerli şirketi haline geldi.

Peki, SASA hisselerinin geleceği nasıl? Şirketin ileriye yönelik yatırımları ve hisse hedef fiyatı ne?

İçindekiler

  • SASA’yı Gelecekte Ne Bekliyor: SASA Yatırımları
  • SASA Hisse Yorum
  • SASA Hisse Beklentisi Nasıl: SASA Hisse Hedef Fiyat

SASA’yı Gelecekte Ne Bekliyor?

Artan Yatırımları ile Geleceğe Oynayan Şirket

Polipropilen Tesisi Yatırımı: Adana’nın Yumurtalık bölgesinde 4 milyon 58 bin metrekarelik dev bir alanı satın alan Sasa, bu bölgede daha büyük ve daha kapsamlı yatırımlar planlıyor. 

Sasa Polyester’in çatı şirketi Erdemoğlu Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, bölgedeki arazi alımlarının devam edeceğini ve bu miktarın 10 milyon metrekareye kadar ulaşacağını belirtti. Bu bölgede yapılacak yatırımın büyüklüğünü de 13 milyar dolardan 20 milyar dolara çıkarttı.

Bu satın alımların tamamlanmasının 1 yılı bulacağını ve 2023’ün altıncı veya yedinci ayında çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

SASA Hisse Yorum! SASA Hedef Fiyat 2023

Yapılacak yeni tesisteki petrokimya yatırımlarının Türkiye’de hayata geçmiş en büyük yatırım olacağını söyledi. Burada polipropilen (PP), rafineri ve aromatik kimyasallar üretmeyi planladıklarını belirtti. Bu tesisteki üretimin 2,5 milyon ton/yıl PP olacağını duyuruldu.

Araştırma-Geliştirme Merkezi (AR-GE): Sasa’nın yurtiçi ve yurtdışındaki en önemli rekabet güçlerinden biri olarak şirketin AR-GE yatırımları gösteriliyor. Buradaki kimya, fizik ve iplik laboratuvarlarında önemli AR-GE projelerinin yürütüldüğü belirtiliyor. 

İbrahim Erdemoğlu, hijyen alanında kullanılacak biyobozunur özellikli PET, düşük boncuklama özelliğine sahip PET elyaf, akrilik yerine kullanılacak yüksek hacimli özellik gösteren PET elyaf, hidroliz direnci yüksek PET, proses atıklarından alternatif ürünler gibi katma degeri yüksek ürünlerle ilgili AR-GE çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

SASA Hisse Yorum

Dünyanın en büyük yatırım ve finansal araştırma kuruluşlarından biri olan Morningstar’ın SASA hisselerine biçtiği içsel fiyat, şirketin güncel finansal durumunda 127,50 TL olarak gözüküyor. 

Kuruma göre şu anda SASA hisselerinin değeri, hak ettiği içsel fiyatı ile az derece pahalı fiyat arasında gözüküyor.

Son kapanış fiyatı olan 147,10 TL üzerinden bakıldığında bu hesaplamaya göre SASA hisseleri 15% prim ile fiyatlanıyor. Her agresif büyüme şirketinde olduğu gibi SASA da belirli bir prim değeri ile fiyatlanıyor.

external link icon
sasa-polyester

SASA Polyester, Hollanda’da Şirket Kurdu!

SASA Hisse Beklentisi Nasıl? SASA Hisse Hedef Fiyat

SASA Hisse Yorum! SASA Hedef Fiyat 2023

Her büyüme hissesinde olduğu gibi SASA Polyester hisseleri de güncel serbest nakit akışı ve kazancı yerine gelecekte kasasına girmesi beklenen para üzerinden fiyatlanıyor. Bu yüzden SASA hisselerine Türkiye’de herhangi bir hedef fiyat veren kurum bulunmuyor.

Diğer yandan SASA hisselerinin geçmiş performanslarını endeks ile kıyasladığımızda, karşılaştırma yaptığımız her bir aylık dönemde SASA’nın endeksi farkla yendiğini görebiliyoruz.

SASA Hisse Yorum! SASA Hedef Fiyat 2023

SASA Hissesi Nasıl Alınır?

SASA Hisse Yorum! SASA Hedef Fiyat 2023

Birkaç dakika içerisinde hesap açmak, oldukça kolay ve hızlı bir arayüzle SASA hisse alım emri vermek ve saniyeler içerisinde istediğin hisseye yatırım yapmak… 

SASA hissesi almak ya da Borsa İstanbul’daki herhangi bir hisseye yatırım yapmak Midas yatırım hesabınla işte bu kadar kolay! Üstelik BIST yatırımlarını, masrafsız işlem ve düşük komisyon avantajıyla yapabilirsin.

Ha, sadece Türk şirketleriyle sınırlı kalmak istemezsen Midas yatırım hesabın ile Amerikan borsalarındaki dünya devlerine de aynı kolaylık ve güvenle yatırım yapabilirsin.

Bu link üzerinden video görüşme ile sadece 10 dakika içinde Midas’a kayıt olabilir, ilk para transferini dakikalar içinde gerçekleştirerek Amerikan borsalarında ve Borsa İstanbul’da hemen yatırıma başlayabilirsin.

Detaylı bilgi için:

Midas’la yatırım yapmanın avantajları neler?

Midas’la yatırım yapmaya nasıl başlayabilirsin?

Midas yatırım hesabın ile hangi yatırımları yapabilirsin?

SASA Hisse Yorum! SASA Hedef Fiyat 2023

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir. 

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu sayfada yer alan finansal veriler ilgili kaynaklardan 13.11.2022 itibarıyla alınmıştır.

Benzer İçerikler

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti