ASTOR Hisse - Astor Enerji A.Ş.

₺96,10

Güncel Fiyat

₺1.686.985.953,35

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺1.6 (1.69%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ASTOR Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺96,10

Satış

₺96,15

Günlük Değişim %

1,69%
Günlük Hacim (TL) ₺1.686.985.953,35
Taban ₺86,50

Haftalık En Yüksek

₺97,25

Aylık En Yüksek

₺107,60
F/K 16,71

Piyasa Değeri

₺95.907.800.000,00

Yabancı Oranı (%)

18,03%
Volatilite 4,39%

Açılış Fiyatı

₺94,50

Alış

₺96,10

Günlük Değişim (TL)

₺1,60
Tavan ₺105,70

Haftalık En Düşük

₺93,00

Aylık En Düşük

₺89,60
PD/DD 6,54

Sermaye

₺998.000.000,00
Net Kâr ₺5.739.483.020,00

ASTOR - Şirket Hakkında

ASTOR şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ASTOR ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

OLCAY DOĞAN

Kuruluş Tarihi

29/07/1983

Halka Arz Tarihi

17/01/2023

Sektör

ŞIRKET, ENDÜSTRI TESISLERININ VE ELEKTRIK ÜRETIM, ILETIM VE DAĞITIM ENERJI VE SEKTÖRLERININ IHTIYACI OLAN TRANSFORMATÖRLER ILE ORTA VE YÜKSEK GERILIM ANAHTARLAMA ÜRÜNLERI ÜRETIMI GERÇEKLEŞTIRMEKTEDIR. BU ÜRETIMLERI GERÇEKLEŞTIRMEK IÇIN GEREKLI MAKINE, TEÇHIZAT, HAMMADDE, MAMUL VE YARI MAMULLERIN ITHALATI, IHRACATI, ALIMI VE SATIMI FAALIYETLERINI DE YERINE GETIRMEKTEDIR. AYRICA, ŞIRKET ÜRETTIĞI ÜRÜNLERIN SATIŞ SONRASI HIZMETLER KAPSAMINDA SAHA KURULUMLARININ YAPILMASI, DEVREYE ALINMASI, SAHA TEST HIZMETLERINI VERMEKTEDIR.

Adres

ALCI OSB MAHALLESİ 2001 CADDE A BLOK NO:5/A SİNCAN / ANKARA

Merkez

TR

ASTOR Ortaklık Yapısı

Missing Image

Astor Enerji A.Ş.

40 yılı aşkın köklü geçmişiyle Türkiye enerji sektörünün en prestijli kurumları arasında yer alan Astor Enerji Anonim Şirketi (A.Ş.), günümüzde sadece ülkemizde değil; uluslararası arenada da başarılarıyla adından söz ettiriyor. Astor Enerji A.Ş., bölgesel elektrik kurulum ve dağıtım faaliyetleri için geliştirdiği ürünleri bugün 90’dan fazla ülkeye ihraç ediyor. Firma, ürün çeşitliliği ve geniş üretim hacminin yanı sıra yürüttüğü Ar-Ge faaliyetleriyle de Türkiye enerji sektörüne önemli katkılar sağlıyor. 

Astor Enerji Hakkında:

Enerji sektörü içerisinde B2B iş modeliyle çeşitli ürün ve projeler geliştiren Astor Enerji A.Ş., orta gerilim anahtarlama ürünleri ve kompakt trafo merkezleri üretiminde öne çıkmaktadır. Buna ek olarak, firmanın faaliyet alanları arasında güç ve dağıtım transformatörleri, ring ana üniteleri (ring main unit - RMU) ve metal clad hücreler gibi ürün çeşitleri ağırlık kazanmaktadır. 

Firma, 29 Temmuz 1983 yılında Özgüney Elektrik adıyla Şanlıurfa’da kurulmuştur. Kurucusu ve ilk sahibi Feridun Geçgel adlı 1970-Suruç doğumlu bir girişimcidir. Firmayı kurduğu ilk yıllarda elektrik elektronik malzeme satışları yapan Geçgel, günümüzde kurum içerisindeki görevine Astor Enerji Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam etmektedir. 
Astor Enerji A.Ş., üretim faaliyetlerini bugün Ankara-Sincan’da bulunan Alcı Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’ndeki 105 bin metrekarelik dev tesisinde yürütmekte olup, ürünlerini Türkiye ve dünyanın talep edilen her bölgesine ulaştırmaktadır. 140 bin metrekarelik geniş bir alana kurulu olan işletme, günümüzde Avrupa’nın tek çatı altında üretim yapan en büyük tesisleri arasında yer almaktadır. 2023 yılına ait verilere göre şirkete ait farklı herhangi bir alt veya yan kuruluş bulunmamaktadır. 
Astor Enerji Anonim Şirketi, 2023 yılının 13 Ocak tarihinde ve cuma günü, pay başına 12,50 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. Şirket, Borsa İstanbul (BİST)’da ASTOR hisse koduyla işlem görmekte olup BİST 100 ve (1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren) BİST 30 endekslerinde yer almaktadır. 

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ASTOR hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ASTOR yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ASTOR ENERJI A.S. hissesi alabilirsin.
ASTOR yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.