Blog

Kontrolmatik Teknoloji (KONTR) Hisse Yorum! KONTR Hedef Fiyat 2023

November 22, 2022
Kontrolmatik Teknoloji (KONTR) Hisse Yorum! KONTR Hedef Fiyat 2023
Makaleyi sesli dinle
Kontrolmatik Hisse Yorum

Kontrolmatik kurulduğu günden bu yana yenilikçi ve sürdürülebilir yaklaşımları ile enerji, proses endüstrisi, ulaşım ve madencilik sektörlerinde projelere özel, uçtan uca dijital çözümler sunuyor.

Hisse fiyatı yalnızca son 1 yılda 1.490%’den fazla yükselen Kontrolmatik şirketinin her geçen gün yeni projelerle geleceğin teknolojilerine yatırım yaptığını biliyor muydun?

İçerik içindekiler:

Kontrolmatik Teknoloji’yi Gelecekte Neler Bekliyor?

KONTR Hisse Yorum

Kontrolmatik Teknloji Hisse Beklentisi Nasıl? Kontr ne olur?

KONTR Hisse Hedef Fiyat 2023

KONTR Hissesi Nasıl Alınır?

Kontrolmatik Teknoloji’yi Gelecekte Neler Bekliyor?

Kontrolmatik, Pomega Enerji Depolama Fabrikasını Açıyor!

Kontrolmatik yönetim kurulu başkanı Aslanhan: “Kontrolmatik Teknoloji olarak net dönem karımızı 176% oranında artırdık ve 195,2 milyon TL’ye ulaştırdık. Yeni dönemde de Pomega Enerji Depolama Teknolojileri fabrikamızı açmaya hazırlanıyoruz.” dedi.

Aslanhan, Pomega Enerji Depolama Teknolojileri fabrikası ile ilgili olarak şu bilgileri paylaştı: “2022 yılının başında Ankara Polatlı’da Türkiye’nin ilk özel sektör lityum demir fosfat pil hücresi ve enerji depolama sistemleri fabrika yatırımını hayata geçirdik ve temel atma törenini yaptık. 2022 yılı sonuna kadar inşaat çalışmalarımızı tamamlamayı hedefliyoruz. 2023 yılının ilk çeyreğinde ise açılışını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. 

Ürettiğimiz ürünler ile yüksek güçte enerji depolama ihtiyacı olan; enerji santralleri, şehir şebekeleri, fabrikalar, ev uygulamaları ve yüksek güç gerektiren forklift, kamyon, iş makinaları, deniz taşıtı ve tren gibi alanlara hitap etmeyi planlıyoruz. Şebeke düzeyinde enerji depolama tesisleri, elektrikli araç şarj destek sistemleri, elektrikli araçlar başta olmak üzere, yeni teknolojik uygulamalar, endüstriyel tesislere yönelik enerji depolama çözümleri, yenilenebilir enerji uygulamaları, mesken uygulamaları ve ada kurulumları yapılacak. Kapasitemiz açılışta ilk olarak 500 MWh olacak.  Yıl sonuna kadar ise diğer fazın devreye alınmasıyla 2 GWh yıllık kapasiteye yaklaşacağız. 2024’te ise yıllık kapasite olarak 2.25 GWh’ı geçmeyi hedefliyoruz. Fabrikamız belirlenen hedeflere ulaştığında sektörün artan enerji talebine cevap verecek hale gelecek.”

Teknolojik Ürünler Üretmeye Devam: MCFLY Robot Teknolojileri Şirketi

Kontrolmatik Teknoloji olarak 2023 yılında büyüme hedeflerini sürdürülebilir anlayış ile gerçekleştirmeyi planladıklarını söyleyen Kontrolmatik Yönetim Kurulu Başkanı Sami Aslanhan, “Birçok sektöre sunduğumuz mühendislik ve entegrasyon hizmetlerinin yanında sürdürülebilir, karbon nötr ve kendi kendine yetecek bir gelecek için mobil trafo merkezleri, E-House, mobil hibrit enerji üretim üniteleri, yüzer platformlar, enerji depolama sistemleri gibi geniş, yenilikçi ve teknolojik ürünler üreteceğiz. 

Üreteceğimiz teknolojik ürünler için yakın bir zamanda güzel bir adım attık. Kolaboratif robot, gripper (tutucu), robot uç elemanı üretimi ve entegrasyonunun da faaliyette bulunacak 10 milyon TL’lik başlangıç sermayeli 75% pay sahibi olduğumuz bağlı ortaklığımız MCFLY Robot Teknolojileri şirketini kurduk” dedi.

Kontrolmatik Teknoloji MSCI Small Cap Türkiye Endeksi’ne Dahil Edildi!

Yönetim Kurulu Başkanı Aslanhan, Kontrolmatik Teknoloji’nin küresel endeks sağlayıcısı MSCI Small Cap Türkiye Endeksi’ne dahil edildiğini açıkladı.

Aslanhan sözlerine, “Bazı uluslararası fonlar portföylerini MSCI endeksine paralel olarak yönetiyorlar. Bu sebeple bu listede olmak bizim için oldukça önemliydi. Kontrolmatik Teknoloji olarak MSCI Small Cap Türkiye Endeks listesinde yer almaktan ve uluslararası yatırımcıların Türk şirketlerine olan ilgilerine katkı sunacağımızdan dolayı mutlu ve gururluyuz. Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. firması tarafından hazırlanan Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uyumun değerlendirilmesine ilişkin rapora göre Kontrolmatik Teknoloji’nin Kurumsal Yönetim Notu 9,36 oldu.” ifadelerini de ekledi. MSCI tarafından yapılan açıklamada söz konusu endeksle ilgili değişikliklerin 30 Kasım 2022 seans kapanışı sonrası uygulanacağını belirtildi.

KONTR Hisse Yorum

Dünyanın en büyük yatırım ve finansal araştırma kuruluşlarından biri olan Morningstar’ın Kontrolmatik hisselerine biçtiği içsel fiyat, şirketin güncel finansal durumunda 146,34 TL olarak gözüküyor. 

Son kapanış fiyatı olan 211,30 TL üzerinden bakıldığında bu hesaplamaya göre Kontrolmatik hisseleri 44% primli fiyatlanıyor. 

Kontrolmatik hisselerinin fiyat kazanç oranı da 94,35 olan sektöre kıyasla 150,70’lik fiyat/kazanç (F/K) oranıyla primli işlem görüyor.

KONTR hissesi için 52 haftanın en yüksek seviyesi 229,90 TL’dir, güncelde hisse bu seviyenin altında işlem görmektedir.

Kontrolmatik Teknoloji Hisse Beklentisi Nasıl? KONTR Ne Olur?

Son bir yılda Kontrolmatik hissesi 1.490% yükseliş kaydederken BIST 100 Endeksi 168% yükselmiş.

Kontrolmatik Hedef Fiyat

KONTR Hisse Hedef Fiyat 2023

Her büyüme hissesinde olduğu gibi Kontrolmatik hisseleri de güncel serbest nakit akışı ve kazancı yerine gelecekte kasasına girmesi beklenen para üzerinden fiyatlanıyor. Bu yüzden KONTR hisselerine Türkiye’de herhangi bir hedef fiyat veren kurum bulunmuyor.

Diğer yandan KONTR hisselerinin geçmiş performanslarını endeks ile kıyasladığımızda, karşılaştırma yaptığımız her bir aylık dönemde KONTR hissesinin endeksi farkla yendiğini görebiliyoruz.

KONTR Hissesi Nasıl Alınır?

Birkaç dakika içerisinde hesap açmak, oldukça kolay ve hızlı bir arayüzle KONTR hisse alım emri vermek ve saniyeler içerisinde istediğin hisseye yatırım yapmak… 

Kontrolmatik hissesi almak ya da Borsa İstanbul’daki herhangi bir hisseye yatırım yapmak Midas yatırım hesabınla işte bu kadar kolay! Üstelik BIST yatırımlarını, masrafsız işlem ve düşük komisyon avantajıyla yapabilirsin.

Ha, sadece Türk şirketleriyle sınırlı kalmak istemezsen Midas yatırım hesabın ile Amerikan borsalarındaki dünya devlerine de aynı kolaylık ve güvenle yatırım yapabilirsin.

Bu link üzerinden video görüşme ile sadece 10 dakika içinde Midas’a kayıt olabilir, ilk para transferini dakikalar içinde gerçekleştirerek Amerikan borsalarında ve Borsa İstanbul’da hemen yatırıma başlayabilirsin.

Detaylı bilgi için:

Midas’la yatırım yapmanın avantajları neler?

Midas’la yatırım yapmaya nasıl başlayabilirsin?

Midas yatırım hesabın ile hangi yatırımları yapabilirsin?

Ayrıca bakınız:

Sasa Hisse Senedi Yorum

Ereğli (EREGL) Hisse Yorum

Kontrolmatik Teknoloji (KONTR) Hisse Yorum! KONTR Hedef Fiyat 2023

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Benzer İçerikler