Blog

Hektaş (HEKTS) Hisse Yorum! HEKTS Hedef Fiyat 2023

December 8, 2022
Hektaş (HEKTS) Hisse Yorum! HEKTS Hedef Fiyat 2023
Makaleyi sesli dinle
Hektaş Hisse Yorum

Son bir yılda Hektaş hisseleri 621% yükseliş kaydetti. Peki, Hektaş hisselerinin geleceği nasıl? Şirketin ileriye yönelik yatırımları ve hisse hedef fiyatı ne?

İçindekiler

  • Hektaş’ı Gelecekte Ne Bekliyor? Hektaş Yatırımları
  • Hektaş Hisse Yorum
  • Hektaş Hisse Beklentisi Nasıl?
  • Hektaş Hisse Hedef Fiyat

Hektaş’ı Gelecekte Ne Bekliyor?

Hektaş Özbekistan’da Şirket Kurdu!

Hektaş Ticaret T.A.Ş’nin Özbekistan’da şirket kurma çalışmaları tamamlandı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, ”Özbekistan /Taşkent’te hisselerinin yüzede 100’ünün sahibi Hektaş Ticaret T.A.Ş olacak şekilde Hektas Asia LLC unvanlı şirketin kurulma işlemleri tamamlanmıştır.” denildi.

Yapılacak yatırım sonucunda Özbekistan tesisiyle birlikte mevcut bitki koruma kapasitesinin 47%, bitki besleme (Organomineral gübre) kapasitesinin 152%, toplam kapasitenin ise 111% oranında artıracağı öngörüldü.

Şirket, kurulacak yeni şirketin ciro ve kârlılığa da önemli ölçüde katkı sağlayacağının düşünüldüğünü belirtti.

MSCI, Hektaş’ı Türkiye standart endeksine Ekledi!

Küresel endeks sağlayıcılarından MSCI, Türkiye standart endeksine SASA Polyester, Hektaş ve Yapı Kredi’yi eklediğini duyurdu.

Analistler, bazı uluslararası fonların portföylerini MSCI endeksine paralel yönettiklerini belirterek, bu fonların, endeks değişimlerine göre pay piyasalarında pozisyonlarını ayarladıklarını söyledi.

Hektaş (HEKTS) Hisse Yorum

Dünyanın en büyük yatırım ve finansal araştırma kuruluşlarından biri olan Morningstar’ın HKTS hisselerine biçtiği içsel fiyat, şirketin güncel finansal durumunda 34,63 TL olarak gözüküyor. 

Kuruma göre şu anda Hektaş hisselerinin değeri, hak ettiği içsel fiyatının çok az üstünde  6% civarında primli işlem görüyor. 

Esasında her agresif büyüme şirketinde olduğu gibi Hektaş da belirli bir prim değeri ile fiyatlanıyor.

Hektaş Hisse Beklentisi Nasıl? 

Hektaş hisseleri son bir yılda 621%’lİik bir yükseliş kaydederken BIST 100 endeksi 139% yükselmiştir. Hektaş hisselerindeki son bir yıllık yükseliş endeksin yükselişinin 4 katından yüksektir.

Hektaş Hisse Hedef

Hektaş Hisse Hedef Fiyat 2023

Her büyüme hissesinde olduğu gibi Hektaş hisseleri de güncel serbest nakit akışı ve kazancı yerine gelecekte kasasına girmesi beklenen para üzerinden fiyatlanıyor. Bu yüzden Hektaş hisselerine Türkiye’de herhangi bir hedef fiyat veren kurum bulunmuyor.

Diğer yandan Hektaş hisselerinin geçmiş performanslarını endeks ile kıyasladığımızda, karşılaştırma yaptığımız her bir aylık dönemde Hektaş’ın endeksi farkla yendiğini görebiliyoruz.

Hektaş Hissesi Nasıl Alınır?

Birkaç dakika içerisinde hesap açmak, oldukça kolay ve hızlı bir arayüzle Hektaş hisse alım emri vermek ve saniyeler içerisinde istediğin hisseye yatırım yapmak… 

Hektaş hissesi almak ya da Borsa İstanbul’daki herhangi bir hisseye yatırım yapmak Midas yatırım hesabıyla işte bu kadar kolay! Üstelik BIST yatırımlarını, masrafsız işlem ve düşük komisyon avantajıyla yapabilirsin.

Ha, sadece Türk şirketleriyle sınırlı kalmak istemezsen Midas yatırım hesabın ile Amerikan borsalarındaki dünya devlerine de aynı kolaylık ve güvenle yatırım yapabilirsin.

Bu link üzerinden video görüşme ile sadece 10 dakika içinde Midas’a kayıt olabilir, ilk para transferini dakikalar içinde gerçekleştirerek Amerikan borsalarında ve Borsa İstanbul’da hemen yatırıma başlayabilirsin.

Detaylı bilgi için:

Midas’la yatırım yapmanın avantajları neler?

Midas’la yatırım yapmaya nasıl başlayabilirsin?

Midas yatırım hesabın ile hangi yatırımları yapabilirsin?

Hektaş hisse yorum içeriğimiz gibi buradan diğer hisse yorum içeriklerimize de göz atabilirsiniz.

Hektaş (HEKTS) Hisse Yorum! HEKTS Hedef Fiyat 2023

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Benzer İçerikler