HEKTS Hisse - Hektaş Ticaret T.A.Ş.

₺13,27

Güncel Fiyat

₺619.033.531,77

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.03 (-0.23%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

HEKTS Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺13,27

Satış

₺13,27

Günlük Değişim %

-0,23%
Günlük Hacim (TL) ₺619.033.531,77
Taban ₺11,95

Haftalık En Yüksek

₺13,45

Aylık En Yüksek

₺13,69
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺33.573.100.000,00

Yabancı Oranı (%)

13,99%
Volatilite 1,80%

Açılış Fiyatı

₺13,35

Alış

₺13,26

Günlük Değişim (TL)

₺-0,03
Tavan ₺14,59

Haftalık En Düşük

₺12,07

Aylık En Düşük

₺11,57
PD/DD 4,13

Sermaye

₺2.530.000.000,00
Net Kâr ₺-1.429.573.754,00

HEKTS - Şirket Hakkında

HEKTS şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. HEKTS ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

HAKKI ZAFER TERZİOĞLU

Kuruluş Tarihi

28/02/1959

Halka Arz Tarihi

13.01.1986

Sektör

TARIM VE VETERİNER İLAÇLARI İMAL, iTHAL VE PAZARLAMASI

Çalışan Sayısı

829

Adres

Gebze Organize Sanayi Bölgesi İhsan Dede Cad. 700. Sokak No:711 41480 Gebze/Kocaeli

Merkez

TR

HEKTS Ortaklık Yapısı

Missing Image

Hektaş Ticaret A.Ş.

Hektaş Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), doktorlar, kimyagerler, eczacılar ve ziraat mühendisleri tarafından hayata geçirilen bir şirket olarak biliniyor. Hektaş Ticaret A.Ş., tarım ve kimya sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Bitki besleme ürünleri, tarım kimyasalları ve tohumculuk gibi alanlarda uzmanlaşan şirket, günümüzde yenilikçi bakış açısı ve kendini sürekli geliştirme prensibiyle emin adımlarla ilerliyor.

Hektaş Ticaret Hakkında:

Hektaş Ticaret A.Ş., köklü geçmişe sahip bir Türk şirketidir. Kuruluşunda rol oynayan vizyonerler, Türk tarım sektörüne katkıda bulunma hedefiyle yola çıkmıştır. Şirket, beşeri ilaç üretimi ve pazarlaması için Adana’da kurulmuştur. Hektaş Ticaret’in, kurulduğu günün şart ve koşulları altında, yerli ve yabancı büyük firmaların beşeri ilaç sektöründe yüksek pazar paylarına sahip olması nedeniyle sektör değiştirdiği bilinmektedir.

Şirket, dönemin ekonomik koşullarının ve piyasa ihtiyaçlarının etkisiyle, günümüzde faaliyet alanı olan tarım ilaçları üretimi ve pazarlamasına yönelmeye karar vermiş ve bu kapsamda 1962 yılında İstanbul Cevizli’deki ilk üretim tesisini kurmuştur. Şirket, günümüzde halen Türkiye'nin birçok ilinde aktif olarak faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda uluslararası arenada da öne çıkmaktadır.

Hektaş Ticaret A.Ş., Türkiye'nin tarım ve kimya sektörlerindeki önde gelen firmalarından biri olarak, köklerine dayalı deneyimi ve inovasyon odaklı yaklaşımıyla sektördeki başarılı varlığını sürdürmektedir. 2023’ün ikinci çeyreğinde kendi sektöründe en fazla yatırım harcaması ve Ar-Ge harcaması yapan şirketler arasında yer alan Hektaş Ticaret A.Ş., ISO:9001:2015 Kalite Yönetim, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim ve ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistem Belgelerine sahiptir.

Hektaş Ticaret A.Ş, “Akıllı Tarımın Öncüsü” sloganıyla modern ve sürdürülebilir çalışmalar geliştirmeye devam etmektedir. Aynı zamanda pek çok iştiraki bulunan şirketin ortaklıkları arasında Areo Tohum, Arma İlaç, Ferbis Tarım, Sunset Kimya ve Takimsan gibi birçok şirket bulunmaktadır.

Hektaş Ticaret A.Ş., 1986 yılında borsada işlem görmeye başlamıştır. Şirket, Borsa İstanbul (BİST)’da HEKTS hisse koduyla işlem görmekte olup BİST 100, BİST 50 ve BİST 30 endekslerinde yer almaktadır. Hektaş Ticaret A.Ş.’nin ortaklık yapısında hisselerin yüzde 55,37’si Ordu Yardımlaşma Kurumuna aittir. Geriye kalan hisselerin yüzde 44,63’ü halka arz edilmiştir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl HEKTS hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına HEKTS yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca HEKTAS TICARET T.A.S. hissesi alabilirsin.
HEKTS yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.