VKFYO Hisse - Vakıf Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş.

₺25,56

Güncel Fiyat

₺20.943.279,00

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.04 (-0.16%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

VKFYO Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺25,56

Satış

₺25,68

Günlük Değişim %

-0,16%
Günlük Hacim (TL) ₺20.943.279,00
Taban ₺23,02

Haftalık En Yüksek

₺26,82

Aylık En Yüksek

₺28,60
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺766.800.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,70%
Volatilite 4,92%

Açılış Fiyatı

₺25,60

Alış

₺25,56

Günlük Değişim (TL)

₺-0,04
Tavan ₺28,10

Haftalık En Düşük

₺22,50

Aylık En Düşük

₺21,46
PD/DD 15,72

Sermaye

₺30.000.000,00
Net Kâr ₺-20.227.126,00

VKFYO - Şirket Hakkında

VKFYO şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. VKFYO ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

NURİDDİN MEHMET ÖZKUR

Kuruluş Tarihi

13/06/1991

Halka Arz Tarihi

23.08.1991

Sektör

SPK, MENKUL KIYMET YATIRIM ORTAKLIKLARINA İLİŞKİN ESASLAR TEBLİĞİ (III-48.5)'nde belirtilen varlıklar ve araçlardan oluşan portföyü işletmek.

Çalışan Sayısı

4

Adres

İnkılap Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. No:7A İç Kapı No:21 Ümraniye/İSTANBUL

Merkez

TR

VKFYO Ortaklık Yapısı

Missing Image

Vakıf Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş.

13.06.1991 tarihinde kurulan Vakıf Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi (A.Ş.), menkul kıymet yatırım ortaklığı sektöründe faaliyet gösteriyor. Şirket, Türkiye'nin önde gelen kıymet yatırım ortaklığı şirketlerinden biri olmayı başarıyor. Gerçekleştirdiği faaliyetlerle isminden sık sık söz ettiriyor. Vakıf Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş., yerli ve yabancı borsaların yanı sıra borsa dışı piyasalarda işlem gören sermaye piyasası araçları portföyüne yatırım yapmak gibi alanlarda hizmet veriyor.

Vakıf Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı Hakkında:

Türkiye temelli bir şirket olan Vakıf Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin yönetim kadrosunda Nuriddin Mehmet Özkur, Hülya Bal, Ramazan Mut ve Mehmet Koray Okur yer almaktadır. Şirket, mali kuruluşlar ve menkul kıymet yatırım ortaklık  alanlarında hizmet vermektedir.  Vakıf Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O’nun iştiraki olduğu bilinmektedir.

Vakıf Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş., yerli ve yabancı borsalarda ve borsa dışı piyasalarda işlem gören araçlarda yatırımlar gerçekleştirmektedir. Yatırım portföylerinin yönetilmesiyle ilgilenmektedir. Vakıf Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş., altın ve diğer değerli metallerde uzmanlaşmış bir şirket olarak bilinmektedir. Portföyünde kamu ve özel sektör hisseleri, devlet tahvilleri ve ters repo araçları bulunmaktadır. 

Şirket, kamu ve özel sektör hisse yatırımlarını öncelikli olarak petrol, kimyevi maddeler, bankacılık, finans ve metal sektörlerinde gerçekleştirmektedir. Türkiye Vakıflar Bankası’nın bir iştiraki olması sebebiyle önemli işler başarmakta ve çeşitli alanlarda hizmet vermeye devam etmektedir.

Vakıf Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş., yalnızca Türkiye’de değil dünyanın birçok yerinde hizmet vermeye devam etmektedir. Şirketin günümüzdeki genel müdürlüğünü Nuriddin Mehmet Özkur üstlenmektedir.

Vakıf Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş., 23.09.1991 tarihinde halka arz olmuştur. Şirketin halka arz olduktan sonra borsadaki ilk işlem tarihi 28.08.1991 olarak bilinmektedir. VKFYO hisse koduyla Ana Pazar’da işlem gören şirketin dahil olduğu endeksler arasında BIST MENKUL KIYM Y.O. bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl VKFYO hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına VKFYO yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca VAKIF MENKUL KIYMET YATIRIM ORTAKLIGI A.S. hissesi alabilirsin.
VKFYO yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.