VESTL Hisse - Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺82,70

Güncel Fiyat

₺62.919.038,35

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺1.05 (1.29%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

VESTL Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺82,70

Satış

₺82,70

Günlük Değişim %

1,29%
Günlük Hacim (TL) ₺62.919.038,35
Taban ₺73,50

Haftalık En Yüksek

₺87,50

Aylık En Yüksek

₺102,70
F/K 19,14

Piyasa Değeri

₺27.742.233.942,50

Yabancı Oranı (%)

6,33%
Volatilite 1,53%

Açılış Fiyatı

₺81,80

Alış

₺82,60

Günlük Değişim (TL)

₺1,05
Tavan ₺89,80

Haftalık En Düşük

₺80,05

Aylık En Düşük

₺80,05
PD/DD 0,77

Sermaye

₺335.456.275,00
Net Kâr ₺1.449.625.000,00

VESTL - Şirket Hakkında

VESTL şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. VESTL ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

İSMAİL MURAT SARPEL

Kuruluş Tarihi

04/03/1983

Halka Arz Tarihi

27.06.1990

Sektör

Rekli televizyon, monitör

Çalışan Sayısı

20438

Adres

Levent 199 Büyükdere Cad. No 199 34394 Şişli/İSTANBUL Tel: 0 212 456 22 00 Faks: 0 212 422 02 03

Merkez

TR

VESTL Ortaklık Yapısı

Missing Image

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), 39 yıllık deneyimiyle beyaz eşya, elektronik ve dijital ürünler alanında faaliyet gösteriyor. Vestel, Türkiye'de ve dünya genelinde 24 şirketten oluşan küresel bir marka olarak tanınıyor. Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin üretim tesisleri Manisa'da ve Rusya'nın Alexandrov şehrinde bulunuyor. Avrupa'nın en büyük endüstri komplekslerinden birine sahip olan Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye pazarının en çok tercih edilen markaları arasında yer alıyor.

Vestel Elektronik Hakkında:

1984 yılında Asil Nadir tarafından İstanbul'un Şişli ilçesinde kurulan Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1994 yılından beri Zorlu Holding bünyesinde varlığını sürdürmektedir. Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Zorlu Holding bünyesine katılmasının ardından kurulan Vestel Şirketler Grubu, 15'i yurt dışında olmak üzere toplam 24 şirketten oluşmaktadır.

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., 158 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat sayesinde elektronik sektöründe 23 yıldır Türkiye'nin ihracat şampiyonu olma ünvanını elinde tutmaktadır. 19 binden fazla çalışanıyla Türkiye'nin istihdamına katkı sağlayan Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Avrupa televizyon pazarının ilk iki, beyaz eşya pazarının ise ilk beş üreticisi içinde yer almaktadır.

Bin 500 kişilik Ar-Ge ekibine sahip olan Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., her sene cirosunun yüzde 2'sini Ar-Ge faaliyetlerine ayırmaktadır. Sürdürülebilirlik, su kaynaklarının korunması, enerji verimliliği, karbon azaltımı ve atıkların azaltılması gibi konulara önem veren Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2020 yılında ilk yeşil tahvil ihracatını gerçekleştirmiştir.

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., pazardaki konumunu güçlendirmek için araştırmaya, kullanıcı odaklı tasarımlar yapmaya, yüksek kaliteli ürünler üretmeye ve mevcut ürünlerini geliştirmeye devam etmektedir. Şirket tüm ürün gruplarında "A" kalite ürünlerini artırmayı hedeflemektedir.

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., 27 Haziran 1990 tarihinde halka arz olmuştur. Şirketin halka açıklık oranı yüzde 41,79 olarak açıklanmıştır. Şirket, VESTL hisse kodu kısaltmasıyla Borsa İstanbul (BİST)'da işlem görmektedir. VESTL hisse senetleri BİST 100 ve BİST 50 endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl VESTL hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına VESTL yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca VESTEL ELEKTRONIK SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
VESTL yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.