ULKER Hisse - Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş.

₺155,10

Güncel Fiyat

₺717.402.575,90

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.5 (0.32%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ULKER Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺155,10

Satış

₺155,70

Günlük Değişim %

0,32%
Günlük Hacim (TL) ₺717.402.575,90
Taban ₺139,60

Haftalık En Yüksek

₺161,90

Aylık En Yüksek

₺162,20
F/K 12,32

Piyasa Değeri

₺57.274.685.110,50

Yabancı Oranı (%)

11,86%
Volatilite 3,49%

Açılış Fiyatı

₺158,50

Alış

₺155,10

Günlük Değişim (TL)

₺0,50
Tavan ₺170,60

Haftalık En Düşük

₺147,30

Aylık En Düşük

₺116,20
PD/DD 2,68

Sermaye

₺369.275.855,00
Net Kâr ₺4.650.538.000,00

ULKER - Şirket Hakkında

ULKER şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ULKER ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Mehmet TÜTÜNCÜ

Kuruluş Tarihi

10/03/1975

Halka Arz Tarihi

14.10.1996

Sektör

Gıda üretim ve pazarlama

Çalışan Sayısı

9555

Adres

Kısıklı Mah. Ferah Cd. No:1 Büyükçamlıca Üsküdar İstanbul

Merkez

TR

ULKER Ortaklık Yapısı

Missing Image

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş.

Köklü bir geçmişe sahip olan Ülker Bisküvi Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye gıda sektörünün öncü firmaları arasında yer alıyor. Şirket, tüketici taleplerini ve beklentilerini dikkate alarak ürün geliştirme süreçlerini yönlendiriyor. Ürün kalitesinin yanı sıra sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk projeleriyle de öne çıkıyor. Hem yerel hem de uluslararası pazarda kendini kanıtlayan Ülker Bisküvi, Türkiye’nin dört bir yanına ve farklı kıtalardaki birçok ülkeye ürünlerini sunmaya devam ediyor. 

Ülker Bisküvi Hakkında:

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş., faaliyetlerine 1944 yılında küçük bir fırın ve üç çalışanla başlamıştır. Kurucuları Sabri Ülker ve Asım Ülker 1948 yılında İstanbul’un Topkapı semtinde bir fabrika kurarak üretim kapasitesini artırmıştır. Şirket, günümüzde Yıldız Holding bünyesindeki öncü firmalardan biri olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ülker Bisküvi, günümüzde üretimlerini İstanbul’un Topkapı, Silivri ve Esenyurt ilçelerinde, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde ve Ankara ile Karaman’da yer alan fabrikalarında gerçekleştirmektedir. Şirketin temel iş alanları arasında bisküvi, kek, çikolata ve kraker üretimi yer almaktadır. Ülker Bisküvi’nin 300’den fazla ürün çeşitliliği bulunmaktadır. Üretim çeşitliliği fabrikaların konumuna göre değişiklik göstermektedir.

Türkiye gıda sektöründe liderliğini koruyan Ülker Bisküvi, uluslararası pazarda da başarılarıyla öne çıkmaktadır. Orta Doğu, Avrupa, Afrika ve Amerika’da çok sayıda ülkeye ihracat yapmaktadır. Ülker Bisküvi, stratejik hedefleri doğrultusunda büyümeyi sürdürerek geniş coğrafyalara yayılmayı, yeni tüketicilere ulaşmayı ve kurumsal yönetim uygulamalarını sürdürmeyi amaçlamaktadır.

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş., 24 Şubat 2004 tarihinde pay başına 2,61 TL fiyatla halka arz olmuştur. Şirket zaman içinde stratejik satın almalar yaparak büyümeyi sürdürmüştür. Ülker Bisküvi tarafından satın alınan şirketler arasında Hi Food (Mısır), FMC (Suudi Arabistan), IBC (Suudi Arabistan), Hamle (Kazakistan), İstanbul Gıda Dış Ticaret ve Önem Gıda yer almaktadır. 

Ülker Bisküvi, ULKER hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. Şirket, BİST Tüm-100, BİST 100, BİST 30, BİST Ulusal Tüm ve BİST Ankara endekslerine dahildir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ULKER hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ULKER yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ULKER BISKUVI SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
ULKER yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.