NETAS Hisse - Netaş Telekomünikasyon A.Ş.

₺72,70

Güncel Fiyat

₺22.714.693,80

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.5 (0.69%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

NETAS Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺72,70

Satış

₺73,00

Günlük Değişim %

0,69%
Günlük Hacim (TL) ₺22.714.693,80
Taban ₺65,45

Haftalık En Yüksek

₺73,90

Aylık En Yüksek

₺93,90
F/K 47,16

Piyasa Değeri

₺4.715.670.960,00

Yabancı Oranı (%)

2,11%
Volatilite 3,12%

Açılış Fiyatı

₺72,70

Alış

₺72,70

Günlük Değişim (TL)

₺0,50
Tavan ₺79,95

Haftalık En Düşük

₺67,75

Aylık En Düşük

₺67,75
PD/DD 28,06

Sermaye

₺64.864.800,00
Net Kâr ₺99.997.460,00

NETAS - Şirket Hakkında

NETAS şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. NETAS ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

SİNAN DUMLU

Kuruluş Tarihi

31/03/1967

Halka Arz Tarihi

03.03.1993

Sektör

Telekomünikasyon tehçizatı üretimi

Çalışan Sayısı

1.731

Adres

Yenişehir Mah. Osmanlı Bulvarı, Aeropark Sitesi B Blok, No:11B 34912 Kurtköy PENDİK / İSTANBUL

Merkez

TR

NETAS Ortaklık Yapısı

Missing Image

Netaş Telekomünikasyon A.Ş.

1967 yılında Türkiye’nin iletişim altyapısını yerli imkanlarla kurmak üzere harekete geçen Netaş Telekomünikasyon Anonim Şirketi (A.Ş.), günümüzde ülkemizin yetkin ve köklü teknoloji şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Gelişmiş Ar-Ge çalışmaları, yurt dışına uzanan servis ağı ve geniş iş ortaklık yapısıyla Netaş Telekomünikasyon A.Ş., Türkiye’nin en bilinen bilgi ve iletişim teknolojileri şirketleri arasında bulunuyor. 

Netaş Telekomünikasyon Hakkında:

Netaş Telekomünikasyon A.Ş., 1967 yılında PTT ile Kanada merkezli Nortel'in ortaklık anlaşmasıyla kurulmuş olup günümüzde aktif olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. 1973’te Türkiye’nin ilk özel telekom Ar-Ge’sini kuran şirket, bugün sadece yurt içinde değil yurt dışında da yapay zeka, büyük veri, siber güvenlik, nesnelerin interneti, VoIP, bulut bilişim, multi medya, GSM-R gibi ileri teknolojiler üzerine araştırma geliştirme projeleri yürütmektedir. Ürettikleri teknolojileri Amerika’dan Orta Asya’ya kadar ihraç eden şirket, birçok ülkede bütünleşik iletişim çözümleri geliştirmekte ve dijital dönüşüm projelerinde yer almaktadır.

Netaş Telekomünikasyon A.Ş., 1992 yılında yurt dışında faaliyet gösteren bir müşterisi için hazırladığı yazılımı, uydu üzerinden 128kb/s hızla İngiltere Nortel’e göndererek Türkiye’nin ilk yazılım ihracatını gerçekleştirmiştir. Netaş Telekomünikasyon, 2007 senesinde Nortel’in Türkiye’ye Ar-Ge merkezi açmasına vesile olmuştur. 4 Nisan 2007’de Netaş Telekomünikasyon A.Ş.’nin ülkemizin en büyük Mükemmeliyet Merkezi’ni açtığı bilinmektedir.

Dünya telekomünikasyon teknolojileri devi ZTE, Netaş Telekomünikasyon A.Ş.’nin yüzde 48,04 hissesini satın almış ve şirketin en büyük ortağı olmuştur. Bunun yanı sıra Netaş Bilişim Teknolojilerileri A.Ş., Netaş Telekomünikasyon A.Ş.’nin yüzde 100 oranında bağlı ortağı olarak şirket bünyesinde yer almaktadır. Netaş Telekomünikasyon A.Ş.’nin 2023 yılı Ekim ayı itibarıyla piyasa değeri ise 3,57 milyar TL olarak bilinmektedir.

5 Nisan 2023 tarihinde 52,10 TL sabit fiyatla halka arz olan Netaş Telekomünikasyon A.Ş., Borsa İstanbul (BİST)’da NETAS hisse koduyla işlem görmektedir. Netaş Telekomünikasyon hisse senetlerinin halka açıklık oranı yüzde 36,92’dir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl NETAS hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına NETAS yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca NETAS TELEKOMUNIKASYON A.S. hissesi alabilirsin.
NETAS yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.