MERIT Hisse - Merit Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş.

₺179,30

Güncel Fiyat

₺12.605.913,20

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.7 (-0.39%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

MERIT Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺179,30

Satış

₺179,30

Günlük Değişim %

-0,39%
Günlük Hacim (TL) ₺12.605.913,20
Taban ₺162,00

Haftalık En Yüksek

₺198,10

Aylık En Yüksek

₺198,10
F/K 59,69

Piyasa Değeri

₺5.029.365.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,58%
Volatilite 3,17%

Açılış Fiyatı

₺178,00

Alış

₺178,90

Günlük Değişim (TL)

₺-0,70
Tavan ₺198,00

Haftalık En Düşük

₺169,80

Aylık En Düşük

₺128,50
PD/DD 1,21

Sermaye

₺28.050.000,00
Net Kâr ₺84.261.435,00

MERIT - Şirket Hakkında

MERIT şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. MERIT ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

07/10/1988

Halka Arz Tarihi

. .

Sektör

Otel Yönetimi ve İşletmeciliği

Çalışan Sayısı

28

Adres

ETİLER MAHALLESİ BADE SOKAK NO:9 34337 ETİLER BEŞİKTAŞ / İSTANBUL

Merkez

TR

MERIT Ortaklık Yapısı

Missing Image

Merit Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş.

Uluslararası standartlarda modern otelcilik hizmeti vermek adına 1988 yılında kurulan Merit Turizm Yatirim ve İşletme Anonim Şirketi (A.Ş.) kurulduğu yıldan beri Türkiye'nin turizm sektöründe öncü faaliyetler yürütmeyi başarıyor. Net Holding A.Ş. tarafından kurulan Merit Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş., çok sayıda seçkin oteliyle otel işletmeciliği alanında hizmet veriyor. Şirketin bugüne dek gerçekleştirdiği çok sayıda proje ve buna bağlı olarak geniş bir faaliyet listesi bulunuyor.  

Merit Turizm Yatırım ve İşletme Hakkında:

7 Ekim 1988 yılında kurulan ve otel işletmeciliği konusunda sektörün öncüsü olmayı hedefleyen Merit Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş., Türkiye merkezli bir şirket olarak yurt içi pazarda ülkeye katma değer sağlayacak faaliyetler yürütmektedir. Şirketin ana merkezi Türkiye’de bulunmasına rağmen Merit Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş.’nin bugüne dek iş birliği içerisinde olduğu pek çok farklı otel olduğu bilinmektedir. Şirketin hizmet verdiği otellerin tümü Türkiye’de yer almaktadır.

Merit Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş. konaklama, oteller ve lokantalar sektöründe faaliyet göstermektedir. Merit Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş.’nin ana merkezi İstanbul, Beşiktaş’ta yer almaktadır. Şirkete dair hisseler MERIT hisse kodu ile işlem görmektedir.

Merit Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş.’nin yönetim kurulu üyeleri arasında Hande Tibuk, Haluk Elver, Murat Besim Tibuk, İsmail Kırtay, Sertuğ Aptullah Gülcan, Aytekin Yayla, Yüksel Uslu, Zeynep Su, Metin Münir, Sümer Mutlu ve Mustafa Erdoğan bulunmaktadır.

Merit Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş. hisseleri Borsa İstanbul (BİST)’da birçok farklı endekste işlem görmektedir. Bu endeksler arasında BİST İSTANBUL, BİST ANA, BİST TÜM, BİST HİZMETLER, BİST TURİZM ve BİST TÜM-100 endeksleri bulunmaktadır. Merit Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş.’nin borsada işlem gören hisse senetleri 2023 yılının Ekim ayında 63.60 TL’ye ulaşmıştır.  Şirketin 7,901,722 lot fiili dolaşımda payı olduğu bilinmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl MERIT hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına MERIT yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca MERIT TURIZM YATIRIM VE ISLETME A.S. hissesi alabilirsin.
MERIT yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.