IZENR Hisse - İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.

₺27,96

Güncel Fiyat

₺142.434.180,94

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.84 (3.1%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

IZENR Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺27,96

Satış

₺27,96

Günlük Değişim %

3,10%
Günlük Hacim (TL) ₺142.434.180,94
Taban ₺25,18

Haftalık En Yüksek

₺28,66

Aylık En Yüksek

₺28,66
F/K 14,70

Piyasa Değeri

₺16.077.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

9,07%
Volatilite 5,83%

Açılış Fiyatı

₺27,00

Alış

₺27,92

Günlük Değişim (TL)

₺0,84
Tavan ₺30,74

Haftalık En Düşük

₺26,34

Aylık En Düşük

₺24,70
PD/DD 1,62

Sermaye

₺575.000.000,00
Net Kâr ₺1.093.676.335,00

IZENR - Şirket Hakkında

IZENR şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. IZENR ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

FEYYAZ YAZAR

Kuruluş Tarihi

27/07/2007

Halka Arz Tarihi

16.08.2023

Sektör

ELEKTRIK ENERJISI ÜRETIMI

Çalışan Sayısı

240

Adres

Şair Eşref Bulvarı No: 23/5 35210 Çankaya/Konak/İZMİR Tel: 0 (232) 441 43 83 Faks: 0 (232) 441 22 25

Merkez

TR

IZENR Ortaklık Yapısı

Missing Image

İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.

15 yılı aşkın süredir Türkiye'nin artan elektrik ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunmak amacıyla faaliyet gösteren İzdemir Enerji Elektrik Üretim Anonim Şirketi (A.Ş.), modern enerji tesisleri ve gelişmiş teknolojileriyle enerji sektörüne yön veriyor. Şirket, küresel çapta çevre standartlarına uygun ithal kömüre dayalı termik santraliyle yıllık ortalama 2 milyar 664 milyon kWH elektrik enerjisi üretiyor. Bu sayede kuruluş hedefini çok büyük bir ölçüde karşılıyor. Elektrik enerjisi üretiminin yanı sıra demir-çelik ve liman alanlarında hizmet veren İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş., beş büyük ortağıyla birlikte gelişmeye ve büyümeye devam ediyor.

İzdemir Enerji Elektrik Üretim Hakkında:

İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş., İzmir Demir Çelik A.Ş.'nin de içinde bulunduğu Şahin-Koç grubu çatısı altında faaliyet göstermektedir. 2007 yılında İzmir’in Aliağa ilçesinde kurulan şirket, toplam 103,485 metrekare kapalı alanda bir adet termik santralle üretimlerini gerçekleştirmektedir. İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş., Şahin-Koç Çelik Sanayi A.Ş., İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş. ve Akdemir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile ortaklığını sürdüren İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş., grup şirketi olarak İzdemir Solar Enerji A.Ş. ile çalışmaktadır.

İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin 1x370 MWe kurulu gücündeki enerji üretim tesisi 103 dönüm arazi üzerine konumlanmaktadır. İthal kömüre dayalı süperkritik su/buhar çevrim ve pulverize kömür yakma teknolojisine sahip enerji üretim tesisi, Türkiye’nin enerji ihtiyacının sağlanmasına büyük katkıda bulunmaktadır.

İzdemir Enerji Aliağa Termik Santrali, 683 bin 723 kişinin günlük elektrik ihtiyacını (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) karşılamaktadır. Ayrıca sadece konut elektrik tüketimi olarak 831 bin 364 konutun elektrik enerjisi gereksinimine cevap verecek elektrik enerjisi üretimi yapmaktadır. Tesis Türkiye'nin 58’inci, İzmir'in ise üçüncü büyük enerji santrali olma özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra Türkiye'nin 19’uncu büyük İthal Kömür Termik Santrali olarak bilinmektedir.

İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş., çevre dostu teknolojiler kullanmaktadır. Sürdürülebilirlik ilkelerine uygun bir şekilde üretim yapan şirket, dünyanın en saygın çevre ödüllerinden biri olarak kabul edilen Yeşil Elma Çevre Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır.

İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş., 8-9-10 Ağustos 2023 tarihlerinde 19,00 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. IZENR hisse koduna sahip olan şirket, Borsa İstanbul (BİST)’da en çok işlem gören hisse senetleri arasında yer almaktadır. İzdemir Enerji Elektrik Üretim hisselerinin büyüklüğü 2,6 milyar TL olarak belirlenmiştir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl IZENR hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına IZENR yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca IZDEMIR ENERJI ELEKTRIK URETIM A.S. hissesi alabilirsin.
IZENR yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.